Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-08-29 17:15:00

Spartakiada Amazonek - Ciechocinek, 25 sierpnia 2012 r

25 sierpnia w Ciechocinku odbyły się największe zmagania sportowe kobiet po leczeniu raka piersi – Ogólnopolska Spartakiada Amazonek "Mistrzostwa Polski w Wieloboju".


Spośród drużyn z 32 miast najlepsze okazały się amazonki z Kielc (I miejsce), na drugim miejscu amazonki ze Szczecina, ostatnie miejsce na podium zajęły amazonki z Poznania. Wszystkim wygranym oraz i uczestniczkom Spartakiady serdecznie gratulujemy! Pięknie wcieliłyście w życie międzynarodowe hasło Amazonek “Dąż do sprawności” (Reach to Recovery).


Po zmaganiach sportowych Amazonki w różowych daszkach, białych koszulkach z różową wstążką i z różowymi balonikami przeszły korowodem przez miasto Ciechocinek, inaugurujący wielką kampanię społeczną “Sekrety Życia”. Akcja zachęca kobiety do dbania o siebie - o swoje zdrowie, marzenia, aspiracje i jednocześnie zachęca do aktywnego życia, pozytywnego myślenia i oczywiście regularnego badania piersi. Mieszkańcy i kuracjusze bardzo żywo i z sympatią reagowali na hasła na koszulkach oraz ulotkach: „Masz marzenia? Działaj!”, „Twoje zdrowie jest najważniejsze”, „Zasługujesz na miłość i szacunek”, „Odkryj swoje mocne strony”, „Bądź pewna swojej wartości”.

 

Relacja amazonki Lidki Sufinowicz:

I już PO, niestety XVIII Spartakiada przeszła do historii , ale zanim włożymy ją między wiersze muszę zgodnie z obietnicą opowiedzieć WAM jak było. A było po prostu bardzo, ale to bardzo fajnie, bawiły się WSZYSTKIE Amazonki, nie było mowy o tym, by któraś była smutna z powodu niecelnego strzału z łuku czy broni pneumatycznej albo wywrotki w konkurencji narty lub potrójne spodnie. Doping był wspaniały, śmiechy i zabawa dawały energię do zmagań sportowych 32 drużyn amazońskich.


Byłam już na wielu Spartakiadach, ale ta przeszła moje najskromniejsze oczekiwania. Radosna i serdeczna atmosfera powodowała, że było wspaniale i nic nie mogę już dodać, by np. "poobgadywać" /hihi/ koleżanki. Albo choć powiedzieć, że była niedobra pogoda, ponieważ w dniu przyjazdu był deszcz, a w sobotę w dniu Spartakiady było pięknie, słonecznie! Tak więc zachęcam do oglądania zdjęć na stronie www.amazonkifederacja.pl, www.amazonki.poznan.pl oraz na Facebooku (tu jest najwięcej).
Lidka

 

Amazonki rywalizowały w konkurencjach sportowych dostosowanych do swojego stanu zdrowia - wyścigi we wspólnych spodniach, narty, sztafeta z jajem, strzelanie z łuku, strzelanie z broni gładkolufowej długiej.

W wydarzeniu wzięło udział 120 amazonek z 32 miast. Są to kobiety po leczeniu raka piersi działające w Federacji Stowarzyszeń Amazonki – największej organizacji kobiecej w Polsce (25 tys. amazonek działających w 200 klubach). Ideą spartakiady amazonek jest integracja i zwiększanie udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym oraz pomoc w odnalezieniu się w nowym życiu po przebytej chorobie. Poprzez imprezę sygnalizujemy i pomagamy tym kobietom zrozumieć, że powrót do aktywnego życia po operacji jest możliwy i całkowity. Pokazujemy, że na różne sposoby same sobie możemy pomóc. Naszym działaniom zawsze towarzyszy motto “DĄŻ DO SPRAWNOŚCI”.

 

Spartakiady amazonek organizowane są już od 18 lat przez Poznańskie Towarzystwo Amazonki, inicjatywa ta została uhonorowana wyróżnieniem kapituły konkursu Pro Publico Bono na najlepszą inicjatywę obywatelską. Tegoroczna odbyła się 25 sierpnia w CIECHOCINKU, na terenie Hotelu Amazonka.

 

Spartakiada jest współfinansowana ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Marta Baranowska

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-28 09:22:05

  Torbiel w miejscu gdzie był guz

  Ponad rok temu przeszłam operację oszczędzającą raka piersi her2 +++, niehormonalnego. W wyniku histopatologicznym po...
 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...