Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-05-29 09:30:00

Dni rodziny

Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI zorganizowało w dniu 26 maja 2012r. o godzinie 10 00 w Kętrzyńskim Centrum Kultury Dni Rodziny pod hasłem „Mamo, Tato kocham Was – bądźcie zdrowi”.

Całość rozpoczęła się od pokazu dużego wozu strażackiego. Strażacy pokazali zebranym na placu węże strażackie, pompy i armatkę wodną jak działają w podczas akcji. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Zebrane Mamy trochę się krzywiły, że niektóre pociechy zostały zmoczone.
Następnie pokazano sposób udzielania pierwszej pomocy w domu, jakiej należy udzielić poszkodowanym przy zadławieniach i zaksztuszeniach.
Panowie Strażacy bardzo serdecznie dziękujemy Wam za te wszystkie atrakcje.
Po pokazach, wszyscy udali się do sali kinowej na koncert w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie. Po ogólnym przywitaniu wszystkich przybyłych, przedstawieniu w jakim celu zorganizowano to spotkanie zaapelowano do dzieci aby zachęcały rodziców do wykonywania badań profilaktycznych, aby mieć w domu zdrowych rodziców.
Młodzi artyści, pięknie ubrani, z ogromnym przejęciem i pasją przedstawili nam miłość do swoich rodziców poprzez wykonanie różnych, tematycznych, piosenek i wierszy. Powstała atmosfera, pod wpływem występów była naelektryzowana ogromną, wzajemną miłością rodzinną. Podziwialiśmy nie tylko występy młodych artystów ale również i ich rodziców.
Wiersz o pierwszej wyprawie syna z tatą na ryby to jedna wielka salwa śmiechu.
Na koniec przy akompaniamencie piosenki „Cudownych rodziców mam” dzieci obdarowały wszystkich dorosłych specjalnie w tym celu przygotowanymi kwiatami. Młodzi artyści otrzymali w prezencie drobne upominki w postaci słodyczy.
Podczas trwania występów niejedna osoba ocierała łzy wzruszenia.
Całość tego pięknego i bardzo wymownego koncertu została zorganizowana dzięki ogromnemu zaangażowaniu, wytrwałej i intensywnej pracy Pań: Doroty Gwarda i Ireny Linkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.
Bardzo serdecznie za to dziękujemy.
Podsumowaniem i zachętą do badań profilaktycznych zajęła się Pani Dorota z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy przy Centrum Onkologii MSWiA w Olsztynie.
Głównym założeniem zorganizowanego koncertu było zachęcenie rodziców poprzez dzieci do wykonywania badań profilaktycznych. Mamy nadzieję, że nie pozostanie on bez echa i zwiększy się ilość wykonywanych badań.
Po występach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI. Koleżanki popiekły różne przepyszne ciasta. Przygotowały soki i napoje dla dzieci oraz kawę i herbatę dla dorosłych.
Po tym słodkim spotkaniu wszyscy udali się do kina na film w jakości 3D pt: „Powrót na Tajemniczą Wyspę”.
Film wszystkim bardzo się podobał.
Na koniec padały opinie, że takiego Dnia Mamy i spotkania długo się nie zapomni i że było to najcudowniejsze święto całych rodzin.
Całość imprezy zorganizowano dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta oraz ogromnej pomocy dyrekcji i kadry pracowniczej Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Dziękujemy serdecznie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...