Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-09-21 07:00:00

Poletko nadziei 2012

  W dniu 13 września 2012r założyłyśmy wraz z grupą naszych sympatyków i znajomych oraz przybyłych koleżanek z Giżycka kolejne „Poletko Nadziei”. Sadzących nie odstraszył nawet rzęsiście padający deszcz. Następnie wszyscy udali się na dalszą część spotkania do Kina „Gwiazda”. 

 Po ogólnym powitaniu gości i podziękowaniu za przybycie, przedstawiono sens organizowanych przez nas akcji. Wiadomo nam, że prowadzone przez nas akcje coraz bardziej uświadamiają naszych mieszkańców. Udowadniamy, że dzięki takim działaniom rak wcześnie wykryty jest w stu procentach wyleczalny. Badania profilaktyczne  towarzyszące naszym akcjom cieszą się coraz  większą popularnością  i wykonuje je coraz więcej osób.

 Krew oddało 31 osób w ilości około 14 litrów. Mammografię wykonało prawie 500 pań.
Serdecznie podziękowano wraz z wręczeniem specjalnych dyplomów osobom szczególnie zaangażowanym i wspierających nasze akcje.
Prelekcje na temat sensu i ważności badań profilaktycznych oraz podkreśleniu jak ważną rolę odgrywają badania ginekologiczne po leczeniu raka piersi lekami hormonalnymi przeprowadziła Pani doktor Ewa Pietroczuk.
Po części poważnej zaproszono wszystkich przybyłych na specjalnie przygotowany przez naszych sponsorów poczęstunek w postaci kociołka przepysznego gorącego żuru, kawy, herbaty, różnych napoi i słodyczy.
Na zakończenie akcji odbyła się  projekcja filmu „O północy w Paryżu”.
Akcję zorganizowano dzięki współpracy i pomocy:
- Starostwo Powiatowe w Kętrzynie
- Urząd Miasta w Kętrzynie
- Kętrzyńskie Centrum Kultury 
- Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
- Piotr Pietras
- Krzysztof Sznurkowski
- Ewa Pietroczuk
- Urszula  Baraniecka
- Ewa Sadowska
- Radio Planeta - Giżycko
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...