Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-09-25 10:15:05

Jaka terapia powinna być zastosowana?

Dwa tygodnie temu amputowano mi prawą pierś, otrzymałam wyniki badań histopatologicznych z rozpoznaniem naciekającego raka sutka (preparaty II, III) oraz przerzuty do węzła chłonnego pachy (preparat I). Mikroskopowo: W ściankach loży po usuniętym guzie ognisko naciekającego raka zrazikowego. W otaczającym miąższu zmiany dysplastyczne, m.in. wieloogniskowa brodawczakowatość wewnątrzprzewodowa. Przerzuty raka w (36/60) węzłach chłonnych dołu pachowego z naciekaniem torebek i tkanki tłuszczowej okołowęzłowej.
IHC: receptor ER (+++/++) W 95% komórek
PR (++) w 40% komórek
HER2 (0) ujemny
Ki67(+)<5% komórek.
Proszę o informację jaka terapia powinna zostać zastosowana i czy z podanych informacji wynika jaki jest stopień złośliwości raka? Jak duże jest prawdopodobieństwo przerzutów i jakie mam szanse na wyleczenie?

 

JAKA BYŁA WIELKOŚĆ ZMIANY? CZY NA PEWNO PRZERZUTY DOTYCZĄ 36 NA 60 WĘZŁÓW PACHOWYCH? (BARDZO RZADKO CZYTA SIĘ W WYNIKACH TAKIE LICZBY USUNIĘTYCH WĘZŁÓW). Z PODANYCH INFORMACJI NIE WYNIKA STOPIEŃ ZŁOŚLIWOŚCI. NIE MA TAKŻE
PEŁNEGO WYNIKU USUNIĘTEGO GUZKA. WSTĘPNIE MOGĘ NAPISAĆ, ŻE BĘDZIE PANI WYMAGAĆ ZARÓWNO CHEMIO- JAK I RADIOTERAPII, ALE O SZCZEGÓŁY PROSZĘ PYTAĆ ONKOLOGA, KTÓRY DYSPONUJE PEŁNA WIEDZA NA TEMAT PANI CHOROBY.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również