Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-09-30 09:59:22

Wskazania do leczenia herceptyną

Czy przy takich receptorach mojej mamy jest wymagane przyjmowanie herceptyny: ER -, PR -, HER - 2/neu (+++). Odbierając te wyniki lekarz przedstawił nam czarny scenariusz a mimo to nie zalecił herceptyny. Mama zakończyła czerwoną chemię i radioterapię. Lekarz zalecił kontrolę za trzy miesiące. Wszystkie wyniki mama ma dobre. Po kontrolnym USG piersi, narządów rodnych oraz brzucha – brak zmian nowotworowych.
Dane choroby: operacja oszczędzająca, wynik po wycięciu: kwadrant sutka prawego - Carcinoma ductale invasivum G3 BR 8 pkt. zmiana średnicy 22 mm. Brak przerzutów do węzłów i innych wycinków wkoło guza.
Schemat leczenia: FAC I kurs, następne: FEC V kursów razem VI. W tej chwili mama zakończyła leczenie wszystkie wyniki są ok, nie ma nowych zmian. Podniosły się troszkę markery były 9,5 teraz są 11.

Panie doktorze bardzo proszę o pomoc, wydaje mi się, że przy takiej wielkości guza, a także ujemnych receptorach mama powinna mieć zaleconą herceptynę. Nie wiem, co mam robić i do kogo się zwrócić. Proszę również o Pana zdanie jakie są rokowania?

TEORETYCZNIE ZAAWANSOWANIE pT2No JEST WSKAZANIEM DO UZUPEŁNIAJĄCEGO PODANIA HERCEPTYNY - 17 RAZY CO 21 DNI.
OCZYWIŚCIE NALEŻY OCENIĆ STAN UKŁADU KRĄŻENIA. NIE ZNAM TAKŻE WIEKU PANI MAMY, CO RÓWNIEŻ MOŻE MIEĆ ZNACZENIE.
POZIOMEM MARKERÓW PROSZĘ SIE AŻ TAK NIE SUGEROWAĆ, MAJĄ ZNACZENIE BARDZO POMOCNICZE.
GENERALNIE JEST TO WCZESNY RAK PIERSI O DOBRYCH ROKOWANIACH. NIE WIEM GDZIE PANI MIESZKA, LECZ JEŻELI MA PANI MIEĆ WĄTPLIWOŚCI CO DO ZASADNOŚCI LECZENIA, PROSZĘ SKONSULTOWAĆ SIĘ W NAJBLIŻSZYM INNYM OŚRODKU ONKOLOGICZNYM (OCZYWIŚCIE MAMA POWINNA POJECHAĆ Z PANIĄ).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...