Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-10-07 11:27:33

Leczenie rozsianego raka piersi

 Po mastektomii lewej piersi u mojej mamy wykryto guzy nieoperacyjne w bliźnie pooperacyjnej. Zrobiono jej prześwietlenie gdzie stwierdzono przerzuty na żebra i kości, za tydzień ma być zrobiona biopsja i po otrzymaniu wyników (2 tygodnie) ma dostać chemię. Czy to nie za duży odstęp czasu będzie czekała na wyniki biopsji (wcześniej nie można z powodu braku łóżek i cyt "pani nie jest jedyna") oraz o jakie jeszcze zrobienie badań można "prosić" panią doktor, ponieważ nie wydaje mi się Ona osobą która chce podjąć jakiekolwiek kroki aby wyleczyć moją mamę.

W PRZYPADKU NAWROTU CHOROBY POWINIEN ZOSTAĆ WYKONANY TZW. RE-STAGING, CZYLI OCENA AKTUALNEGO ZAAWANSOWANIA NOWOTWORU, GDYŻ SPOSÓB LECZENIA DOBIERANY JEST DO: (1) BIOLOGII RAKA, (2) JEGO ZAAWANSOWANIA I (3) MOZLIWOŚCI GOSPODARZA (CHORÓB TOWARZYSZĄCYCH, UCZULEŃ, WIEKU, ETC).
BADANIA TE OBEJMUJĄ OCENĘ RTG PŁUC, USG JAMY BUSZNEJ, BADANIE GINEKOLOGICZNE ORAZ OCENE WYDOLNOŚCI ORGANIZMU (BADANIA KRWI, EKG, ECHO, SCYNTYGRAFIĘ KOŚCI, INNE). W RAZIE WSKAZAŃ WYKONUJE SIĘ TAKŻE INNE BADANIA (NP. CT MÓZGOWIA PRZY PODEJRZENIU ROZSIEWU TAMŻE). LECZENIE POWINNO SIĘ ROZPOCZĄĆ PO WERYFIKACJI MIKROSKOPOWEJ WZNOWY, GDYŻ NOWOTWÓR POTRAFI SIĘ ODRÓŻNICOWAĆ I ZMIENIĆ CZĘŚĆ SWOICH WŁAŚCIWOŚCI WOBEC GUZA PIERWOTNEGO (Z POCZĄTKU LECZENIA).


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...