Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-10-10 16:51:02

Czy można podawać chemie w rękę bez węzłów?

 Obecnie przyjmuję od 1,5 roku chemię dożylnie – w jedną tylko rękę, ponieważ po drugiej stronie mam usunięte węzły chłonne. Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy chemia może być podawana w rękę, w której były usunięte węzły chłonne ? Węzły były usunięte 13 lat temu, nigdy nie miałam obrzęków ani żadnych innych dolegliwości.                                                                                                                                                                                                    2. Zastanawiam się nad wszczepieniem portu, w związku z tym proszę o informację, jakie są przeciwwskazania i ograniczenia z tym związane. Dodam, że uprawiam sport (pływanie, narty, windsurfing).

DO KWESTII PODAWANIA LEKÓW W NACZYNIA KOŃCZYNY GÓRNEJ PO STRONIE OPEROWANEJ PODCHODZI SIĘ W SPOSÓB NASTĘPUJĄCY - DOPÓKI MOŻNA, NALEŻY RĘKĘ OSZCZĘDZAĆ. KIEDY NIE DA SIĘ INACZEJ - NALEŻY NACZYNIA TE WYKORZYSTYWAĆ.
PORT NACZYNIOWY ZAKŁADA SIĘ ZWYKLE W PRZYPADKU PLANOWANEJ DŁUŻSZEJ CHEMIOTERAPII, PRZY RZECZYWISTYCH KŁOPOTACH Z WKŁUCIEM W NACZYNIA OBWODOWE. KWESTIE ZALECEŃ I OGRANICZEŃ NAJLEPIEJ JEST OMAWIAĆ Z LEKARZEM, KTÓRY MIAŁBY TAKI PORT ZAKŁADAĆ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również