Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-10-17 11:49:43

Leczenie paliatywne

Siostra moja (l. 46) choruje na nowotwór piersi od wiosny 2011. Leczenie standardowe chemia + radioterapia – bez większych rezultatów. Styczeń 2012 podano newalbinę + herceptynę – choroba została zatrzymana, nawet były widoczne objawy cofania się choroby. W lipcu odstawiono newalbinę (powód - pół roku podawania), podano jeszcze jeden raz herceptynę, ale uznano, że ten lek nie działa. Nastąpił rozwój choroby w szybkim tempie. Po przeprowadzonych badaniach okazały się przerzuty do wątroby, płuc. Siostra został zakwalifikowana do podania chemii doustnej LAPATYNIB+KAPECYTABINA, ale gdy przyszło do terminu podania leku nasiliły się wymioty, nudności, co wskazało na przerzuty do mózgu. Instytut Onkologii w Gliwicach skierował nas do szpitala lokalnego (RYBNIK) by tam przeprowadzono TK głowy, by nie było dużej przerwy w leczeniu , sugerowano szybkie wykonanie badań. Z wyniku badań potwierdzono przerzuty. Skierowanie na krótkotrwałą radioterapię. Jesteśmy już po cyklu naświetlań.
Problem polega na tym, iż teraz już nikt nie chce z nami rozmawiać w INSTYTUCIE - wypisane zostało tylko skierowanie do poradni paliatywnej. Stan chorej jest dość dobry i my jako bliscy nie możemy się pogodzić z faktem, że nie ma już żadnego ratunku. Wiem, że stan chorej nie jest do wyleczenia - ale czy nie ma już żadnego programu, by jej przedłużyć życie? Czy nie można podać LAPATYNIB+KAPECYTABINA lub innego leku? Chora jest w złym stanie psychicznym, potrzebne są jej i bliskim pozytywne bodźce do walki z chorobą. Pozostawienie chorego bez pomocy, leków nie jest chyba normalne. Proszę o pomoc.

 

MOGĘ PODPOWIEDZIEĆ, ŻE W RYBNIKU JEST ODDZIAŁ ONKOLOGII - TEL. 32 / 429-17-50 LUB 32 / 429-17-51 (SEKRETARIAT). CZY BYŁYŚCIE PANIE W TYM ODDZIALE CELEM WYKONANIA CT? JEŻELI NIE - PROSZĘ SIĘ Z NIMI SKONTAKTOWAĆ, JEŻELI TO ODDZIAŁ NAJBLIŻSZY ZAMIESZKANIA CHOREJ (RYBNIK, UL. ENERGETYKÓW 46, WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY NR 3).

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...