Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-11-10 10:32:21

Tabletki antykoncepcyjne po raku piersi

Mam 47 lat, rok temu miałam zapalenie piersi, zrobiłam mammografię i następne badania po których zdiagnozowano u mnie guza piersi prawej z przerzutem do węzłów pachowych. Jestem po chemioterapii indukcyjnej, amputacji piersi sposobem Maddena, radioterapii, a teraz w trakcie leczenia Hercyptyną. Badania histopatologiczne wykazały, że w materiale operacyjnym żywych elementów raka nie stwierdzono, a jedynie pozostałości po leczeniu. Receptory ER i PR są ujemne, HER 2 (+3) - odczyn klinicznie dodatni.
Po rozpoczęciu diagnostyki onkologicznej zaprzestałam antykoncepcji hormonalnej, do której obecnie chciałabym wrócić. Moje życie intymne prawie zanikło, bo mąż nie może stosować prezerwatyw a ja po rozpoczęciu chemioterapii przestałam miesiączkować i nie wiadomo kiedy mam dni płodne - boję się że zajdę w ciążę. Czy mogę wrócić do tabletek antykoncepcyjnych?
 

PRZYJMUJE SIĘ, ŻE PACJENTKA Z RAKIEM PIERSI POWINNA UNIKAĆ WSZELKICH ŚRODKÓW HORMONALNYCH. PROSZĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO GINEKOLOGA Z PROŚBĄ O WYKONANIE OZNACZENIA POZIOMU HORMONÓW PŁCIOWYCH, ABY OCENIĆ, CZY JEST PANI JUŻ W FAZIE POMENOPAUZALNEJ.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również