Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-11-27 09:52:14

Ból kości podczas terapii tamoksyfenem

Moje leczenie to 8 chemii AT przed operacją, obustronn amastektomia, 25 naświetlań. Parę tygodni przed chorobą bardzo bolały mnie łokcie i jeden punkt w mostku. W związku z tym, przed rozpoczęciem leczenia, zrobiono RTG tych części ciała. Łokcie - bez zmian. Mostek - trzon mostka w odcinku dolnym o nieco zatartych obrysach, co może wynikać z rzutowania się gruczołu piersiowego. Ewidentnych zmian o charakterze destrukcyjnym nie stwierdza się. Wskazana wczesna kontrola za trzy miesiące. Nie miałam tej kontroli, chyba w związku z tym, że zrobiono mi scyntygrafię kości - w badaniu całego kośćca nie stwierdza się ognisk patologicznych wychwytu radioznacznika. Następnie przeszłam całe leczenie. Obecnie biorę tamoksifen. Cały czas czuję bóle kości, szczególnie w rękach i barkach. Poza tym cały organizm jest jakby zesztywniały. Najbardziejodczuwam to po wstaniu z łóżka. W ciągu dnia zapominam o tym. Mam pytanie:
1. Czy w związku z opisanymi dolegliwościami powinnamzrobić jakieś badania? Rozmawiałam o tym ostatnio z onkologiem, ale stwierdził, że nie ma takiej potrzeby.
2. Czy te dolegliwości mogą być związane z tamoksifenem?
3. Biorę tamoksifen Egis i pomyślałam, że może spróbuję Ebewe. Wiem, że podstawowa substancja jest w nich taka sama. Czy można je stosować zamiennie? Czy mogą działać inaczej na organizm? Moja lekarka powiedziała mi, że mam brać Egis i że jest najlepszy. Jaka jesto pinia Pana Doktora?
 

OPISYWANE PRZEZ PANIĄ DOLEGLIWOŚCI MOGĄ MIEĆ ZWIĄZEK Z PRZYJMOWANIEM TAMOKSYFENU. W PANI SYTUACJI SĄDZĘ, ŻE WSKAZANE BYŁOBY WYKONANIE DENSYTOMETRII (OCENY GĘSTOŚCI KOŚCI) I JEJ KONTROLA CO ROK W TRAKCIE LECZENIA HORMONALNEGO. KAŻDY TAMOKSYFEN DZIAŁA TAK SAMO, GDYŻ MA TĘ SAMĄ SUBSTANCJĘ CZYNNĄ. W ZALEŻNOŚCI OD PRODUCENTA DO SUBSTANCJI PODSTAWOWEJ MOGĄ BYĆ DODAWANE RÓŻNE "WYPEŁNIACZE", KTÓRE CZASEM DAJĄ NP. OBJAWY ŚWIĄDU SKÓRY.


 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również