Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-01-03 11:02:18

Operacja - kontynuacja pytania

Mam 47 lat. Wykryto u mnie nowotwór piersi lewej. Jestem już po czwartym cyklu chemioterapii wg schematu FAC ,mam mieć jeszcze dwa cykle. Dodatkowo mam jeszcze torbiel na lewym jajniku i mięśniaki w macicy, która musi być operowana. Gdy byłam na trzecim cyklu polecono ustalić termin operacji po zakończeniu 6-tego cyklu, a którą mam ustaloną na 28 stycznia 2013 r. Teraz, gdy byłam na badaniu kontrolnym dowiedziałam się, że po chemioterapii będę miała prawdopodobnie radioterapię. W związku z tym mam pytanie, czy mogę ten zabieg przeprowadzić, czy są jakieś przeciwwskazania przeprowadzenia operacji między chemioterapią a radioterapią, czy raczej przełożyć zabieg na inny termin?

 

 

CZY OPERACJA MA DOTYCZYĆ NARZĄDU RODNEGO, CZY RAKA PIERSI? DLACZEGO MA PANI BYĆ NAPROMIENIANA, A NIE OPEROWANA (MASTEKTOMIA?). CHCIAŁBYM ZNAĆ ODPOWIEDŹ NA TE PYTANIA, ABY ODPOWIEDZIEĆ NA PANI WĄTPLIWOŚCI.


Mam mieć operację narządów rodnych, a co do radioterapii to nie wiem dlaczego nie będzie operacji, na kontroli stwierdzono, że operacja nie będzie potrzebna, że wystarczy radioterapia. Mam nadzieję, że te wyjaśnienia wystarczą, 15 stycznia mam mieć następną kontrolę, to wtedy dowiem się więcej, ale na początku stycznia muszę w szpitalu potwierdzić termin zabiegu.

PROSZĘ DOPYTAĆ Z JAKICH PRZESŁANEK WYNIKA TO, ŻE NIE JEST ROZWAŻANE LECZENIE OPERACYJNE RAKA PIERSI.
MOIM ZDANIEM OPERACJA GINEKOLOGICZNA NAJLEPIEJ GDYBY BYŁA WYKONANA LAPAROSKOPOWO - SKRÓCI TO PANI POBYT W SZPITALU I SZYBCIEJ PANIĄ URUCHOMI PO ZABIEGU.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również