Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-01-03 11:02:18

Operacja - kontynuacja pytania

Mam 47 lat. Wykryto u mnie nowotwór piersi lewej. Jestem już po czwartym cyklu chemioterapii wg schematu FAC ,mam mieć jeszcze dwa cykle. Dodatkowo mam jeszcze torbiel na lewym jajniku i mięśniaki w macicy, która musi być operowana. Gdy byłam na trzecim cyklu polecono ustalić termin operacji po zakończeniu 6-tego cyklu, a którą mam ustaloną na 28 stycznia 2013 r. Teraz, gdy byłam na badaniu kontrolnym dowiedziałam się, że po chemioterapii będę miała prawdopodobnie radioterapię. W związku z tym mam pytanie, czy mogę ten zabieg przeprowadzić, czy są jakieś przeciwwskazania przeprowadzenia operacji między chemioterapią a radioterapią, czy raczej przełożyć zabieg na inny termin?

 

 

CZY OPERACJA MA DOTYCZYĆ NARZĄDU RODNEGO, CZY RAKA PIERSI? DLACZEGO MA PANI BYĆ NAPROMIENIANA, A NIE OPEROWANA (MASTEKTOMIA?). CHCIAŁBYM ZNAĆ ODPOWIEDŹ NA TE PYTANIA, ABY ODPOWIEDZIEĆ NA PANI WĄTPLIWOŚCI.


Mam mieć operację narządów rodnych, a co do radioterapii to nie wiem dlaczego nie będzie operacji, na kontroli stwierdzono, że operacja nie będzie potrzebna, że wystarczy radioterapia. Mam nadzieję, że te wyjaśnienia wystarczą, 15 stycznia mam mieć następną kontrolę, to wtedy dowiem się więcej, ale na początku stycznia muszę w szpitalu potwierdzić termin zabiegu.

PROSZĘ DOPYTAĆ Z JAKICH PRZESŁANEK WYNIKA TO, ŻE NIE JEST ROZWAŻANE LECZENIE OPERACYJNE RAKA PIERSI.
MOIM ZDANIEM OPERACJA GINEKOLOGICZNA NAJLEPIEJ GDYBY BYŁA WYKONANA LAPAROSKOPOWO - SKRÓCI TO PANI POBYT W SZPITALU I SZYBCIEJ PANIĄ URUCHOMI PO ZABIEGU.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...