Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-01-23 18:28:59

Czy operacja oszczędzająca będzie wystarczająca?

Mam 33 lata, 2 listopada 2012 r. miałam wycięcie guzka prawej piersi, który po badaniach okazał się nowotworem potrójnie ujemnym. Guz miał wymiary 1,5x1,0. Wycięcie miało miejsce w szpitalu powiatowym, więc po kolejnych badaniach okazało się, że opisane ognisko zostało usunięte z marginesem zdrowych tkanek. Jestem po prześwietleniu płuc, USG jamy brzusznej, USG piersi oraz mammografii spektralnej. Wszystkie te badania są bez zastrzeżeń i zmian patologicznych. Obecnie czekam na przyjęcie do szpitala onkologicznego i mam zaplanowane poszerzenie wycięcia blizny po wycięciu guza z oznaczeniem węzła wartowniczego. Moje pytanie: Rak po badaniach okazał sie niskozróżnicowany, dodatkowo potrójnie ujemny i mam obawy, że taka operacja będzie niewystarczająca. Proszę o wytłumaczenie mi dokładniej na czym ma polegać ta operacja? Wiem że będzie chemioterapia, jaka chemia czeka mnie po zabiegu?

Z PANI OPISU WYNIKA, ŻE WIELKOŚĆ ZMIANY POZWALA NA LECZENIE TZW. OSZCZĘDZAJĄCE. LECZENIE TO MOŻE BYĆ PROWADZONE Z INTENCJĄ RADYKALNĄ, TJ. WYLECZENIA. OPRÓCZ USUNIĘCIA SAMEGO GUZKA Z ODPOWIEDNIM MARGINESEM SPRAWDZA SIĘ, CZY SĄ ZAJĘTE REGIONALNE WĘZŁY CHŁONNE (BIOPSJA WĘZŁA WARTOWNICZEGO).
PONIEWAŻ RAK JEST POTRÓJNIE UJEMNY, CZYLI NIE MA WRAŻLIWOŚCI NA LEKI HORMONALNE, LECZENIEM Z WYBORU BĘDZIE CHEMIOTERAPIA.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...