Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-01-24 16:46:38

Przyjmowanie wapna podczas kuracji pamifosem

Moja mama choruje na raka piersi z przerzutami do kości. Guz piersi nieoperacyjny. Po 4 kursach chemii leczona nolvadexem oraz pamifosem. Czy przy leczeniu pamifosem zasadne jest podawanie wapna? Poziom wapnia całkowitego we krwi wynosi 2,55. Mama w czerwcu ubiegłego roku miała hiperkalcemię, a poziom wapnia wynosił ponad 4. Proszę o wyjaśnienie w jakim celu stosuje się wapno + pamifos i czy nie zaszkodzi przyjmowanie go codziennie?

 

 

PODCZAS PODAWANIA PAMIDRONIANU (NAZWA HANDLOWA: PAMIFOS) NALEŻY KONTROLOWAĆ POZIOM WAPNIA I KREATYNINY WE KRWI. CELEM PODAWANIA PAMIDRONIANU JEST OBNIŻENIE STĘŻENIA WAPNIA WE KRWI, DLATEGO STOSUJE SIĘ GO W LECZENIU TZW. HIPERKALCEMII, CZYLI NADMIERNYM STĘŻENIU WAPNIA W SUROWICY KRWI.

W CHARAKTERYSTYCE PRODUKTU LECZNICZEGO CZYTAMY: "Istotne zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy obserwuje się na ogół 24 do 48 godzin od podania disodu pamidronianu, a normalizacja osiągana jest zazwyczaj w ciągu 3 do 7 dni. Jeżeli w tym okresie nie zostanie osiągnięte prawidłowe stężenie wapnia w surowicy, można podać kolejną dawkę. Czas trwania odpowiedzi może być różny u poszczególnych pacjentów, a leczenie można powtórzyć, w przypadku nawrotu hiperkalcemii. Dotychczasowe doświadczenia kliniczne sugerują, że skuteczność disodu pamidronianu może obniżać się w ciągu kolejnych cykli leczenia."

Z JEDNEJ STRONY OBNIŻAMY POZIOM WAPNIA, A Z DRUGIEJ GO UZUPEŁNIAMY.

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...