Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-01-30 09:46:33

Wątpliwości co do diagnozy - kontynuacja pytania

Dręczy mnie jedna sprawa: czy mój lekarz się pomylił czy nie. W marcu 2012 roku zgłosiłam się do ginekologa z wyczuwalnym guzkiem, on po zbadaniu zalecił USG prywatnie, zrobiłam i powiedział, że nic groźnego tzw. wodniak, nie ma się czym martwić i że sam się wchłonie. W czerwcu pojawił się kolejny wyżej, więc poszłam znów na USG martwiąc się, że to rak. Lekarz ponownie stwierdził, że nic nie ma i to na pewno nic groźnego. We wrześniu wyczułam powiększony węzeł chłonny, poszłam do lekarza pierwszego kontaktu. On dał mi namiary do specjalisty który stwierdził, że mam raka z przerzutem do węzła. Czy jest realna szansa, że lekarz się pomylił z diagnozą? Czy z tzw. guza wodnego, w tak krótkim czasie powstaje rak z przerzutem? Czy powinnam zaskarżyć lekarza o błąd lekarski?

 

PRZYPUSZCZAM, ŻE WSPOMNIANY PRZEZ PANIĄ "GUZ WODNY" TO TORBIEL?
ROZUMIEM, ŻE ROZPOZNANIE RAKA Z PRZERZUTEM DO WĘZŁA CHŁONNEGO JEST POTWIERDZONE WYNIKIEM BADANIA MIKROSKOPOWEGO?Lekarz nie powiedział jednoznacznie, że to torbiel, nazwał tylko że to guz wodny. Po skierowaniu przez lekarza pierwszego kontaktu do specjalisty miałam zrobioną mammografię (wynik: mikrozwapnienia w skupisku) i biopsję gruboigłową (wynik: rak przewodowy naciekający 2 stopnia wg Blooma - Richardsona). Następnie miałam USG węzłów chłonnych (skupisko ogniskowe w węzłach chłonnym w jednym, ale nie ma go poza torebką). Obecnie mam chemioterapię czerwoną wg schematu AT, a następnie operację usunięcia całej piersi wraz z węzłami. Proszę o ocenę, czy doszło do ewidentnego błędu lekarskiego ze strony lekarza ginekologa.
 

ŻEBY UZYSKAĆ ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE, POWINNA PANI ZGŁOSIĆ SIĘ Z WYNIKIEM BADANIA USG (KONIECZNIE ZE ZDJĘCIAMI WYKONANYMI PODCZAS USG!) DO RZECZNIKA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAWODOWEJ, KTÓRY MA MOŻLIWOŚĆ POWOŁANIA BIEGŁEGO RADIOLOGA, KTÓRY OCENI CZY TO, CO WIDAĆ NA ZDJĘCIACH TO TORBIEL CZY ZMIANA PODEJRZANA. RZECZNICY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAWODOWEJ DZIAŁAJĄ PRZY POSZCZEGÓLNYCH IZBACH LEKARSKICH.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...