Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-02-03 15:35:46

Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi

Jestem amazonką, mam 45 lat. W 2010 r. przeszłam amputację obu piersi. Na rekonstrukcje zdecydowałam się po 1,5 roku. Rekonstrukcja piersi dwuetapowa: Pierwszy to etap wszczepienie endoprotez aby rozciągnąć tkanki klatki piersiowej. Drugi etap to wszczepienie protez sylikonowych. Jestem szczęśliwa, że tak zdecydowałam, mam ładne piersi. Jestem rok po operacjach wszystko jest OK.

Obecnie myślę o rekonstrukcji otoczek i brodawek. Mój Pan Doktor wytłumaczył mi wszystko dokładnie: skóra na otoczki pobrana będzie z pachwin a na piersiach trzeba będzie wyciąć kółeczka i z nich wykonać brodawki. Mam dylemat, nie wiem czy zdecydować się na zabieg. Widziałam u Amazonki zrobioną otoczkę, wyglądała bardzo naturalnie, tylko że skóra pobrana była z warg sromowych. Wiem, że skórę do przeszczepu można pobrać z rożnych miejsc.

Mam pytanie: Zapewne widział Pan wiele kobiet po takich zabiegach, gdyby Pan wykonywał taki zabieg, to z jakiego miejsca byłaby pobrana skóra aby efekt końcowy był zadowalający i najbardziej zbliżony do naturalnego wyglądu i najmniej inwazyjny?

Metoda sugerowana przez Pani lekarza prowadzącego wydaje się odpowiednia. Ja zazwyczaj pobieram skórę z wewnętrznej powierzchni uda.

 


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-10-02 18:18:21

  Immunoterapia; marihuana medyczna

  Dwa miesiące temu otrzymałam diagnozę: rak przewodowy naciekający NOS potrójnie ujemny w II stadium z przerzutem do...
 • Avatar

  2022-09-20 17:07:55

  Luteina po leczeniu raka piersi

  Lekarz ginekolog z powodu torbieli jajnika przepisał mi Luteinę na 5 dni w celu wywołania okresu. Moje pytanie brzmi czy...
 • Avatar

  2022-09-13 10:01:43

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Mam 40 lat, 31.05.2022 zdiagnozowano u mnie raka Lumianlnego A (Her-2 ujemny), Ki67 wynosi 14%, rak naciekający, inwazyjny,...