Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-10-12 11:15:00

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę 06.10.2012 Amazonki z Ciechocinka po raz trzeci brały udział w pielgrzymce.

Około 9 tys. kobiet doświadczonych chorobami nowotworowymi piersi spotkało się w sobotę na Jasnej Górze.

Ogólnopolska pielgrzymka kobiet, popularnie zwanych Amazonkami, odbyła się już po raz 15. Pielgrzymowały pod hasłem „Wiarą góry przenosić”.
W homilii biskup Antoni Długosz z Częstochowy nazwał kobiety walczące z rakiem „podziwianymi bohaterkami codzienności”. Wskazał, że bolesne doświadczenia walki z chorobą nadwyrężają nie tylko ludzki organizm, ale też potrafią nadwyrężyć zaufanie do Boga i innych ludzi.
„A przecież w wysiłku zmagania się z tym, co trudne i niekiedy beznadziejne, pomaga nam Bóg, pomagają nam inni ludzie. Odwaga dawania świadectwa w walce z chorobą oraz fizycznym i psychicznym cierpieniem to także forma służby innym chorym – mniej odważnym.
Doroczna pielgrzymka kobiet po chorobie nowotworowej była także apelem do zdrowych kobiet, by pamiętały o badaniach profilaktycznych.
Przed mszą odbyła się prezentacja poszczególnych klubów i stowarzyszeń Amazonek przybyłych na pielgrzymkę. Co roku w spotkaniu biorą udział członkinie ponad 150 klubów z całej Polski.
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Ciechocińskie Stowarzyszenie ,,AMAZONKI''

Poczytaj również