Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2012-11-06 11:15:00

Październik Miesiącem Walki z Rakiem Piersi - Tomaszowskie Stowarzyszenie „Amazonek”

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek w tym ważnym dla nas miesiącu wykazało się wieloma inicjatywami. Oto najważniejsze z nich:

Nasze koleżanki wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury 20 października 2012r zorganizowały Jesienny Rajd Nordic Walking pod hasłem ,,Marsz po zdrowie”. W marszu udział wzięły nie tylko Amazonki, ale również członkowie ich rodzin oraz przyjaciele. Rozgrzewki i krótkiego instruktażu chodzenia z kijkami udzieliła instruktorka z MOK Izabela Piotrowska. Przewodnikiem po smardzewickich lasach był Tomasz Rogaczewski z Nadleśnictwa Smardzewice. Podczas rajdu miałyśmy okazję zwiedzić Ośrodek Hodowli Żubrów, a po dotarciu na miejsce odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na zakończenie uczestnicy ,,Marszu po zdrowie” otrzymali pamiątkowe certyfikaty i drobne upominki. Uczestnikom dopisywały humory i piękna pogoda.
 
W ramach miesiąca walki z rakiem piersi w dn.25 października dwie nasze koleżanki – Elżbieta Gałek i Zofia Myśliwiec spotkały się z uczennicami klas maturalnych III LO i uczniami klas bio-chem w II LO. Tematem spotkania było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń nowotworem i nauka samobadania piersi.
 
26 października wysłuchałyśmy wykładu genetyka – dr Iwony Płowaś na temat genetycznego uwarunkowania raka piersi i raka jajnika. Mogłyśmy również doskonalić na fantomach umiejętność samobadania piersi pod kierunkiem położnej- p. Anny Zimoń. Obie panie reprezentowały łódzką klinikę Salve Medica, z którą nasze Stowarzyszenie współpracuje.
 
27.10.2012 Amazonki – Krystyna Muchlada, Ewa Pawłowska, Krystyna Kowalik i Elżbieta Gałek brały udział w szkoleniu w Salve Medica w Łodzi, które zorganizowały łódzkie  Amazonki. Poza sprawami organizacyjnymi przedstawionymi przez prezes łódzkiego Klubu odbył się wykład  psycholog Małgorzaty Stępień -Dudek, a temat wykładu to ,,Konflikt -wróg czy przyjaciel?”, drugim wykładowcą był dietetyk medyczny Wojciech Kosakowski, który poruszył temat zaleceń żywieniowych w prewencji i leczeniu chorób nowotworowych.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Tomaszowskie Stowarzyszenie „Amazonek”

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...