Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-02-22 15:45:00

Zbliża się 15lecie istnienia Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek

12 kwietnia 2013 roku nasza organizacja będzie obchodzić uroczyście 15-lecie działalności. W związku z powyższym warto prześledzić tradycje, jakie wypracowałyśmy sobie przez te lata.

Najstarszymi formami naszych spotkań od początku istnienia były i są spotkania opłatkowe. Podczas wigilii z udziałem przedstawicieli władz miasta, PCPR-u, Kościoła i osobami zaangażowanymi w naszą działalność – składamy sobie życzenia, wzajemnie się wspieramy. Od kilku lat podczas tych uroczystości towarzyszy nam zespół z TPD reprezentowany przez zaprzyjaźnioną świetlicę środowiskową – Krasnoludek. Dzieci przygotowują program artystyczny, razem śpiewamy kolędy i obdarowujemy się drobnymi upominkami.
Przed Świętami Wielkanocnymi spotykamy się na tzw. „jajeczku”. Atmosfera wzajemnej życzliwości, dobrego humoru – jest okazją do krótkiego odprężenia po wiosennych porządkach domowych.
Z okazji Dnia Kobiet spotykamy się w kawiarni. Imprezie tej towarzyszy od lat cenny wykład lub warsztaty, na które zapraszamy lekarzy, dietetyków, przedstawicieli różnych firm pracujących na rzecz amazonek.
Od 2006 roku – uczestniczymy w spartakiadach sportowo-rekreacyjnych, organizowanych przez kluby Unii Wojewódzkiej, a ostatnio bierzemy też udział w spartakiadach ogólnopolskich organizowanych przez federację.
W październiku uczestniczymy co rok w pielgrzymkach amazonek na Jasną Górę, gdzie oprócz modlitwy mamy okazję spotykać się z koleżankami z całej Polski.
Miesiąc październik jest miesiącem amazonek. Aktywizujemy się na rzecz upowszechniania profilaktyki raka piersi uczestnicząc w licznych prelekcjach, wykładach, odwiedzamy szkoły średnie, które zapraszają nas na lekcje propagujące nasze postulaty.
Od 4 lat, we wrześniu uczestniczymy w Pikniku Organizacji Pozarządowych na terenie miasta. Mamy własne stanowisko, na którym prezentujemy materiały w postaci broszur, ulotek, książek o raku piersi. W tym dniu pełnimy także dyżury przy mammobusie zachęcając kobiety do badań.
Naszą tradycją od wielu lat są też trzydniowe wycieczki krajoznawcze. Pozwalają one nie tylko zwiedzić ciekawe zakątki Polski, ale także sąsiednie miasta za granicą. Byłyśmy już w Dreźnie, Pradze, a w tym roku będzie Wilno.
Jeździmy też wspólnie do teatru, na turnusy rehabilitacyjne i szkolenia.
Uczestniczymy w jubileuszowych spotkaniach zaprzyjaźnionych stowarzyszeń Unii Wojewódzkiej.
Z okazji Dnia Ziemi wspomagamy akcję Urzędu Miasta polegającej na sprzątaniu świata, a głównie naszej największej atrakcji turystycznej – rezerwatu Niebieskie Źródła.
Nasza koleżanka reprezentuje amazonki co rok w słynnym Biegu Malinowskiego na terenie miasta. Uczestniczymy także w rajdach nordic walking. Od dwóch lat poprawiamy swoją sprawność korzystając z basenu, co tydzień bierzemy udział w gimnastyce pod kierunkiem przeszkolonej fizjoterapeutki.
W listopadzie pamiętamy o tych, które od nas odeszły. Odwiedzamy groby zmarłych koleżanek.
Z każdym rokiem nasza działalność jest bardziej widoczna na terenie miasta. Dzięki współpracy z lokalną prasą i telewizją, ukazują się artykuły, wywiady, które odnotowujemy w Kronice Stowarzyszenia, a także na blogu internetowym poświęconym naszej aktywności.
Korzystając z okazji, prosimy o wsparcie naszych działań oddając 1% w rozliczeniu podatkowym. Nasz KRS to 0000246090.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Tomaszowskie Stowarzyszenie „Amazonek”

Forum

 • Marzenna (offline)

   

  Avatar

  2013-02-24 12:34:32
   

  Dziewczyny BRAWO za te 15 lat.Miałam zaszczyt być na spartakiadzie organizowanej przez WASZ KLUB było SUPER.W zwiazku z JUBILEUSZEM macie dużo pracy. Niech sponsorów nie zabraknie. Buziaki dla wszy...
 • bozena_stanczyk (offline)

   

  Avatar

  2013-02-24 22:26:37
   

  wielkie dzięki,pracy sporo aale robimy to z radością i czekamy na Waszą delegację.Zaproszenia już wkrótce

Poczytaj również