Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-02-28 21:52:35

Czy nie lepiej usunąć całą pierś?

Proszę o interpretację wyniku i radę w sprawie dalszego leczenia choroby mojej mamy (lat 62):
Rozpoznanie: Rak przewodowy in situ o wysokiej atypii (g3 Van Nuysa, pTIS,pNO/sn) wskaźnik Van NUysa 9 pkt. (8010/2 T-04032). W obszarze po biopsji oraz w mostkowej części preparatu obecne ogniska raka przewodowego in situ o wysokiej atypii z martwicą comedo, zmiany in situ na obszarze 3 cm, oddalone 0,3 cm od brzegu, 1 cm od brzegu mostkowego i <0,1 cm od podłoża preparatu. Nie wykazano obecności receptorów estrogennych w jądrach komórek nowotworowych. Nie wykazano obecności receptorów progesteronowych w jądrach komórek nowotworowych. Oznaczono białko HER2 za pomocą przeciwciała króliczego Ventana Pathway HER -2/neu (4B5). Odczyn pozytywny w komórkach in situ (Score =3+).
Trzy tygodnie temu usunięto część piersi i będzie kolejna operacja, proszę mi powiedzieć czy przy takim wyniku powinna już być usunięta cała pierś czy tylko powinna być usunięta część piersi, jakie jest prawdopodobieństwo wyleczenia?

WARTOŚĆ VNPI = 9 POZWALA NA LECZENIE POLEGAJĄCE NA SZEROKIM WYCIĘCIU ZMIANY ORAZ RADIOTERAPII. ODCZYN HER2 (3+) W UTKANIU PRZEDINWAZYJNYM NIE JEST WSKAZANIEM DO LECZENIA HERCEPTYNĄ. CAŁĄ PIERŚ USUWA SIĘ PRZY WARTOŚCI VNPI >
10.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również