Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-03-18 14:37:41

Bóle nóg przy terapii nolvadexem

Mam 48 lat. Jestem po mastektomii, stwierdzono: rak śluzowy inwazyjny i rak przewodowy in situ NHG2, pT1c, bez przerzutów do węzłów chłonnych. Hormonozależny. Jestem po 4 cyklach chemioterapii (AC), w trakcie radioterapii (do końca marca). Pobieram nolvadex 1x20 mg. Jak zaczęłam brać ten lek, wystąpiły u mnie bóle nóg, zwłaszcza podudzi, mrowienia kończyn dolnych, z czasem dolegliwości się nasiliły, mrowienia odczuwam w całym ciele. Nolvadex odstawiono, dolegliwości nieznacznie ustąpiły. Ostatnią miesiączkę miałam w styczniu. Mam pytanie: czy te dolegliwości związane są z hormonami? Jakie dalsze leczenie hormonalne po radioterapii?

JEŻELI DOLEGLIWOŚCI POJAWIŁY SIĘ RAZEM Z WŁĄCZENIEM LEKU, MOŻNA JE WIĄZAĆ Z WŁĄCZENIEM NOLVADEXU. MOIM ZDANIEM WARTO WŁĄCZYĆ TAMOXYFEN INNEGO PRODUCENTA - JEŻELI OBJAWY BĘDĄ PONOWNIE TE SAME, ZAPEWNE BĘDZIE TO SKUTEK LEKU; JEŻELI BĘDĄ MNIEJSZE LUB USTĄPIĄ - ZAPEWNE MOŻNA TO TRAKTOWAĆ JAKO REAKCJĘ NA JAKĄŚ SUBSTANCJĘ WYPEŁNIAJĄCĄ TABLETKĘ (INNĄ NIŻ SAM TAMOXYFEN). PO RADIOTERAPII, PRZY DODATNICH RECEPTORACH STEROIDOWYCH A
PRZY UJEMNYM HER2 ZOSTAJE SAMA HORMONOTERAPIA.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2019-01-14 10:56:07

    Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie

    Mężczyzna lat 60, rak piersi 19 x 12 x 15 mm. Wynik biopsji gruboigłowej: rak naciekający NST NHG1 (1 2 2) IM7 |10HPF...
  • Avatar

    2019-01-10 10:20:08

    Czy chemioterapia nie działa

    Moja mama ma nowotwór piersi trójujemny, przyjęła 12 białych chemii, jest w trakcie przyjmowania czerwonej (w...
  • Avatar

    2019-01-09 13:56:10

    Interpretacja przypadku

    Moja historia. 28.09.2018 r. usunięto mi guz w piersi prawej na granicy kwadrantów dolnych obwodowo. Wynik...