Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-03-20 21:34:47

Rekonstrukcja z liposukcją podczas jednego zabiegu

Panie Doktorze, czy w szpitalu na Wołoskiej mogłabym w tym samym czasie (podczas jednej operacji) mieć rekonstrukcję piersi z amputacją (opłacane przez NFZ) - jako obciążona BRCA1 (operacja z użyciem tkanki własnej - bo pierś była naświetlana) oraz liposukcję brzucha slim lipo 3d (opłacane przeze mnie)? Oczywiście druga pierś byłaby podczas następnej, drugiej operacji. Oraz drugie pytanie: mam pionową bliznę po cesarskim cięciu, jednak brzuch niestety jest spory (tłusty) - czy możliwe byłoby jednak użycie płata z brzucha a nie z pleców? Brzuch jest naprawdę spory. Trzecie pytanie: czy to, że pierś była naświetlana przesądza o wyborze metody z użyciem tkanki własnej? Przecież minęło mi już 6 lat od naświetlań, skórę codziennie smaruję kremami odżywczymi i olejkami dla dzieci. Wg mnie nie ma śladu po żadnych naświetlaniach. Czwarte pytanie: czy przy metodzie z użyciem tkanki własnej np. z pleców czy brzucha używa się jednocześnie implantu? Mam piersi w rozmiarze C i chociaż docelowo wolałabym mieć B to i tak trudno mi sobie wyobrazić by tylko z samego płata dało się ukształtować pierś pasującą do figury. Serdecznie pozdrawiam panie Doktorze, do rychłego zobaczenia!

 

Pozwolę sobie odnieść się do Pani kolejnych pytań:

- Odnośnie połączenia zabiegów amputacji i rekonstrukcji piersi (refundowaną) z liposukcją (odpłatną) na Wołoskiej, muszę Panią poinformować, że niestety nie ma takiej możliwości.
- Co do korekty blizny po cesarskim cięciu płatem z brzucha - być może byłaby taka możliwość, jednak to jestem w stanie rozstrzygnąć dopiero po zbadaniu.
- Jeśli pierś była naświetlana, to przesądza to o metodzie rekonstrukcji z użyciem tkanek własnych.
Przy rekonstrukcji z użyciem płata z pleców używa się także implantu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...