Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-03-20 21:34:47

Rekonstrukcja z liposukcją podczas jednego zabiegu

Panie Doktorze, czy w szpitalu na Wołoskiej mogłabym w tym samym czasie (podczas jednej operacji) mieć rekonstrukcję piersi z amputacją (opłacane przez NFZ) - jako obciążona BRCA1 (operacja z użyciem tkanki własnej - bo pierś była naświetlana) oraz liposukcję brzucha slim lipo 3d (opłacane przeze mnie)? Oczywiście druga pierś byłaby podczas następnej, drugiej operacji. Oraz drugie pytanie: mam pionową bliznę po cesarskim cięciu, jednak brzuch niestety jest spory (tłusty) - czy możliwe byłoby jednak użycie płata z brzucha a nie z pleców? Brzuch jest naprawdę spory. Trzecie pytanie: czy to, że pierś była naświetlana przesądza o wyborze metody z użyciem tkanki własnej? Przecież minęło mi już 6 lat od naświetlań, skórę codziennie smaruję kremami odżywczymi i olejkami dla dzieci. Wg mnie nie ma śladu po żadnych naświetlaniach. Czwarte pytanie: czy przy metodzie z użyciem tkanki własnej np. z pleców czy brzucha używa się jednocześnie implantu? Mam piersi w rozmiarze C i chociaż docelowo wolałabym mieć B to i tak trudno mi sobie wyobrazić by tylko z samego płata dało się ukształtować pierś pasującą do figury. Serdecznie pozdrawiam panie Doktorze, do rychłego zobaczenia!

 

Pozwolę sobie odnieść się do Pani kolejnych pytań:

- Odnośnie połączenia zabiegów amputacji i rekonstrukcji piersi (refundowaną) z liposukcją (odpłatną) na Wołoskiej, muszę Panią poinformować, że niestety nie ma takiej możliwości.
- Co do korekty blizny po cesarskim cięciu płatem z brzucha - być może byłaby taka możliwość, jednak to jestem w stanie rozstrzygnąć dopiero po zbadaniu.
- Jeśli pierś była naświetlana, to przesądza to o metodzie rekonstrukcji z użyciem tkanek własnych.
Przy rekonstrukcji z użyciem płata z pleców używa się także implantu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2021-08-03 10:06:52

  Tamoxifen czy IA

  Mam 37lat, jestem po leczeniu raka piersi, rak był miejscowo zaawansowany (powyżej 5 cm T3N1M0, G2) z przerzutami do...
 • Avatar

  2021-07-29 09:10:59

  Czy leczenie jest wystarczające?

  Poproszę o poradę odnośnie dalszego leczenia po operacji. Mam 46 lat, miesiączkuję regularnie. Mam mutację NOD2. W czerwcu...
 • Avatar

  2021-07-19 12:27:50

  Interpretacja przypadku

  Rak piersi prawej T2, N0M0, NST, ER 5/8, PR 5/8, HER2 0 odczyn ujemny, Ki67 60%. Jestem po trzeciej chemii czerwonej,...