Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-03-25 21:06:54

20 marca 2013 r- Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych.

Dzień ten obchodzimy co roku w trzecią niedzielę marca .Ustanowiła go Międzynarodowa Organizacja Pracy w 1956 roku. Na obchody MOP wybrała pierwsze dni wiosny jako symbol odradzającej się przyrody.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełosprawne. Ma także pokaząć potrzeby tych osób związane z chęcią uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.
Wg danych GUS z 2008 r ,w Polsce żyło ok. 6 mln niepelnosprawnych z czego 20% to osoby z orzeczeniem znacznym a pozostali z umiarkowanym i lekkim.
Osoby te objęte są opieką Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
To właśnie PFRON współfinansuje program ,w którym amazonki z naszego stowarzyszenia będą uczestniczyć jeszcze w tym półroczu bieżącego roku.
Dotyczy ów program osób ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności .Nasze koleżanki skorzystają z bezpłatnych 6-dniowych warsztatów psychologicznych „ Przystań” organizowanych przez Fundację Rozwój-Lepsza Przyszłość.
Zakwaterowanie i wyżywienie w komfortowych warunkach kliniki Wolmed w Dubiu k/Bełchatowa oraz korzystanie z warsztatów psychologicznych a także rehabilitacji psychofizycznej-to atuty tego przedsięwzięcia.
Uczestnicy będą uczyli się sztuki motywacji , asertywności , budowania relacji i wzmacniania poczucia własnej wartości .Wszystko to w warunkach relaksu i rekreacji tamtejszego ośrodka.
Z naszego stowarzyszenia pojedzie 15 koleżanek.
Poza tym atrakcyjnym wyjazdem jako osoby niepełnosprawne ,dzięki współpracy z Urzędem miasta , korzystamy bezpłatnie z masaży wodnych na basenie przy ZS nr4 .Z kolei w budynku naszej siedziby udostępniono nam salę gimnastyczną na której mamy gimnastykę rehabilitacyjną.
Z okazji tego święta życzymy wszystkim niepełnosprawnym zdrowia , pogody ducha i wszelkiej pomyślności w życiu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Tomaszowskie Stowarzyszenie „Amazonek”

Poczytaj również

 • Avatar

  2019-01-14 10:56:07

  Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie

  Mężczyzna lat 60, rak piersi 19 x 12 x 15 mm. Wynik biopsji gruboigłowej: rak naciekający NST NHG1 (1 2 2) IM7 |10HPF...
 • Avatar

  2019-01-10 10:20:08

  Czy chemioterapia nie działa

  Moja mama ma nowotwór piersi trójujemny, przyjęła 12 białych chemii, jest w trakcie przyjmowania czerwonej (w...
 • Avatar

  2019-01-09 13:56:10

  Interpretacja przypadku

  Moja historia. 28.09.2018 r. usunięto mi guz w piersi prawej na granicy kwadrantów dolnych obwodowo. Wynik...