Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-04-11 09:00:00

Złe samopoczucie po Dexamethazonie?

 Po operacji oszczędzającej zostałam skierowana na chemioterapię w schemacie Ac 4. Po pierwszym cyklu badanie krwi wykazało neutropenię w stopniu G2 i otrzymałam następujące leki: Dexamethazon 1mg 2-1-0 Kwas Foliowy 15mg 2 razy 1 tabl. Vit B6 3 razy 1 tabl. Dzisiaj rozpoczęłam dawkowanie i bardzo źle się czuję. Podejrzewam Dexamethazon o zamieszanie w moim samopoczuciu.  Jadę na ponowne badanie i być może wlew, stąd wnioskuję, że mam to przyjmować do tego dnia. Czy, gdybym odstawiła ten konkretny lek moje wyniki nie poprawia się? Jestem bardzo osłabiona, a to dopiero pierwszy dzień.Czy mogę poprosić mojego lekarza o coś innego w zamian?

 

 

Odpowiedź:

 Złe samopoczucie nie musi wynikać z włączenia dexamethasonu (dx), ale np. z powikłań wywołanych neutropenią. Bez dx trudniej będzie o poprawę wartości morfotycznych krwi. Oczywiście istnieją odpowiedniki dx.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-10-02 18:18:21

    Immunoterapia; marihuana medyczna

    Dwa miesiące temu otrzymałam diagnozę: rak przewodowy naciekający NOS potrójnie ujemny w II stadium z przerzutem do...
  • Avatar

    2022-09-20 17:07:55

    Luteina po leczeniu raka piersi

    Lekarz ginekolog z powodu torbieli jajnika przepisał mi Luteinę na 5 dni w celu wywołania okresu. Moje pytanie brzmi czy...
  • Avatar

    2022-09-13 10:01:43

    Jakie powinno być zastosowane leczenie

    Mam 40 lat, 31.05.2022 zdiagnozowano u mnie raka Lumianlnego A (Her-2 ujemny), Ki67 wynosi 14%, rak naciekający, inwazyjny,...