Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-04-23 10:15:00

Nieregularne miesiączki w czasie chemioterapii

Jestem po 4 wlewie At przed operacją, a mam mieć 6, niestety piąty wlew się opóźnił słabe wyniki wcześniej było ok. Teraz zaczął się ból i obrzęk nóg, jednak najbardziej martwi mnie to że dostałam drugi raz w miesiącu miesiączkę. Wcześniej były regularne co 30 dni. Moja pani doktor za wiele mi nie mówiła. Czy to coś poważnego?

 

 

Odpowiedź:

Chemioterapia wpływa najszybciej na te komórki, które szybko się dzielą - tj. skóry, nabłonek przewodu pokarmowego, komórki gonad. Dlatego objawy uboczne najczęściej dotyczą zaburzeń miesiączkowania / spermatogenezy, nudności i wymiotów, skóry i śluzówek. Sądzę, że to jeden z objawów normalnego panelu objawów ubocznych. Warto jednak odwiedzić ginekologa.

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-05-28 09:22:05

    Torbiel w miejscu gdzie był guz

    Ponad rok temu przeszłam operację oszczędzającą raka piersi her2 +++, niehormonalnego. W wyniku histopatologicznym po...
  • Avatar

    2022-05-20 09:53:19

    Graviola

    Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...