Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-05-07 08:03:33

Marsz Żonkila 2013

W dniu 27 kwietnia 2013 roku Kętrzyńskie Towarzystwo „AMAZONKI” zorganizowało w Kętrzynie, piąty „Marsz Żonkila”. Przebiegał on pod hasłem: „PROFILAKTYKA TWOJĄ SZANSĄ – wygraj z rakiem”.


Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 1600 na parkingu przy Kompleksie Rekreacyjno –Sportowym „Kętrzynianka”, gdzie w ubiegłych latach zakładałyśmy nasze „Poletka Nadziei”. Posadzone żonkile zaczęły rozkwitać a ich widok dodawał nadziei na lepsze jutro i szansę na całkowity powrót do zdrowia.
Cała kolumna przemaszerowała ulicą M. Skłodowskiej, okrążyła Rondo im. Kombatantów, następnie ulicą Wojska Polskiego, Sikorskiego, Plac Piłsudskiego i ulicą Kajki doszła do Amfiteatru.
Całość stworzyło długą i efektowną kolumnę, a klaksony i syreny z pojazdów prowadzących dodawały uroku, piękna i atrakcyjności całej akcji.
Przecudne żonkile – symbol naszego marszu i przywracania nadziei, widok których zapierał dech w piersi zawdzięczamy kwiaciarni FLORET.
Pięknie żonkile i żółte balony w dłoniach i samochodach uczestników marszu, pomimo prawie jesiennej aury, dodało ogromnego blasku całości i z pewnością jesteśmy przekonane, że przywróciło nadzieję, że „rak to nie wyrok”.
Ogromnym zaszczytem dla naszych działań był udział Pana Burmistrza – Krzysztofa Hećmana i wicestarosty Pana Zbigniewa Nowaka oraz innych znamienitych gości. Dołączyły do nas jak zwykle niezawodne koleżanki z Giżycka.
Ogromną atrakcją marszu był liczny udział taksówek z korporacji EURO –TAXI. Dziękujemy im serdecznie za tak liczne i głośne wsparcie naszych działań.
W Amfiteatrze, po ogólnym przywitaniu przez koleżankę Annę Andrukiewicz i podziękowaniu za czynny udział w marszu rozpoczął się koncert zespołów MARLETT i BENE. Oba zespoły starały się jak mogły rozruszać zmarzniętą trochę widownię. Rewelacyjny koncert obu zespołów bardzo się wszystkim podobał.
Zauważyłyśmy, że organizacja koncertów z udziałem różnych zespołów, podnosi atrakcyjność naszych akcji, a tym samym zostaje osiągnięty nasz cel, czyli zwrócenie uwagi jak największej ilości mieszkańców na profilaktykę. Mamy nadzieję, że tego typu promowanie badań profilaktycznych przyczynia się do ich częstszego i systematycznego wykonywania.
W tygodniu poprzedzającym nasz marsz, specjalnie na nasze zaproszenie, w podstawionym krwiobusie oddało krew 37 osób, co stanowi prawie 17 /siedemnaście/ litrów tego bezcennego daru.
Całość została sfinansowana ze środków pozyskanych z funduszy grantowych: Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Starostwa Powiatowego w Kętrzynie.Wsparcie finansowe otrzymałyśmy również z Kętrzyńskiego Centrum Kultury, Centrum Ubezpieczeń Pani Wiesławy Szychowskiej jak również PGK „Komunalnik”. Pan Andrzej Paczkowski wraz z grupą wolontariuszy z kętrzyńskiego koła PCK objął nas opieką przedmedyczną. Natomiast nasza policja zadbała o to aby całość odbyła się bezpiecznie i bez zakłóceń. Patronatem medialnym objął nas portal internetowy imprezy mazury com.pl – imprezy w Twoim mieście. Wsparły nas również lokalne telewizje, prasa oraz Radio Planeta Giżycko poprzez reklamowanie naszej imprezy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Forum

Poczytaj również