Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-05-23 11:00:00

Przygotowanie do zabiegu rekonstrukcji piersi

Czy można przygotować się do zabiegu rekonstrukcji piersi w taki sposób, aby zwiększyć szanse na lepszy efekt kosmetyczny i zmniejszenie bólu związanego z wszczepieniem ekspandera? Czy zaleca Pan jakieś konkretne ćwiczenia rozciągające mięsień piersiowy (np. pływanie, hantle) ?

 

 

Odpowiedź:

Przygotowanie do zabiegu jest jak najbardziej wskazane. Mam tutaj na myśli wzmocnienie siły mięśni, odbudowę zakresu ruchu (jeżeli występuje jakiekolwiek ograniczenie). Taka rehabilitacja przed operacyjna pozwoli Pani po zabiegu szybciej i sprawniej wrócić do normalnego funkcjonowania, jak również może ograniczyć nieprzyjemne następstwa samego zabiegu. Ważne jest również to, aby skóra na klatce piersiowej przed zabiegiem, jak blizna po usunięciu piersi, posiadała dobrą ruchomość, była miękka i elastyczna. Można to osiągnąć poprzez mobilizacje blizny i powięzi klatki piersiowej, samodzielne masowanie blizny z użyciem maści (np.Contractubex, Cepan lub inna dostępna w aptece maść na blizny). Aby otrzymać odpowiednie ćwiczenia, musiała by Pani skontaktować się z rehabilitantem, który oceni Pani stan i do niego dobierze ćwiczenia.

Jeżeli chodzi o efekt kosmetyczny związany z samym zabiegiem, to wszystko zależy od lekarza ( jakiej wielkości będzie blizna, jak zeszyje ranę itp.). Odczucie bólu po operacji jest sprawą indywidualną i niestety nie da się z wyprzedzeniem w jakiś sposób zmniejszyć jego wystąpienie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również