Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-06-24 08:56:53

Nasza współpraca z Fundacją „Dwa Skrzydła”

Organizacja powstała pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wspiera osoby i rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, świadczy bezpłatne porady psychologiczne i prawne. Głównym jej celem jest niesienie pomocy chorym na nowotwory i ich bliskim, nieradzącym sobie z emocjami. Swoje działania prowadzi w oparciu o wolontariat.

Współzałożycielami są: ks. Grzegorz Chirk – absolwent studium psychoonkologicznego i Hubert Cabała – psycholog. W ramach fundacji działają: Poradnia Psychoonkologiczna i Akademia Walki z Rakiem. Organizacja, oprócz udzielania pomocy psychologicznej, jest skierowana także na edukację i profilaktykę. Ks. Grzegorz – obecny na naszej uroczystości XV-lecia – jako duchowy przewodnik naszego stowarzyszenia, zainteresował się problemami amazonek. W porozumieniu z nami fundacja napisała projekt, w ramach którego przeznaczyła część uzyskanych środków na rehabilitację kobiet po mastektomii. Po ankiecie przeprowadzonej wśród nas okazało się, że w Tomaszowie odczuwamy brak specjalistów od obrzęku limfatycznego.

Dzięki fundacji uczestniczymy od czerwca w rehabilitacji. W tym celu udostępniono nam Ośrodek rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych na ulicy Podleśnej. Amazonki uczestniczą w zabiegach przez 10 dni w kilku grupach:
- gimnastyka rehabilitacyjna
- masaże wodne
- masaż suchy
Sądzimy, że na tym nie skończy się współpraca z tą nową w naszym mieście organizacją pozarządową, wręcz przeciwnie – w związku z podobną działalnością, nasze drogi nieraz się splotą. Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę.
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

bozena_stanczyk

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...