Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-05-29 21:15:00

Piknik rodzinny

W ramach akcji „Profilaktyka Twoją szansą – wygraj z rakiem” Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI zorganizowało w niedzielę 26 maja 2013r Piknik Rodzinny pod hasłem „Mamo, Tato kocham Was – bądźcie zdrowi”. Całość odbyła się na terenie Kompleksu rekreacyjno – sportowego Kętrzynianka przy ul. Szpitalnej 1 w Kętrzynie.

Występy artystyczne najmłodszych pociech, ze specjalnie ułożonym programem dla mamy i taty, przyciągnął całe rodziny. Wspólne gry i zabawy dzieci z rodzicami to ogromna frajda i radość wszystkich a drobne upominki i gadżety wręczane po występie czy w nagrodę za zwycięstwo w konkursie, to dodatkowy motyw do udziału w zabawie.Każde dziecko po występie dostało piękną różową różę, którą wręczyło mamie w prezencie.


Ogrom przybyłych skorzystał z okazji i wykonał szereg badań profilaktycznych i tak: mammografię wykonały 53 panie, krew oddało 42 osoby tj. prawie 20 litrów, zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego 97 osób, zbadało cukier, cholesterol, ciśnienie krwi i tkankę tłuszczową ponad 400 osób. To bardzo pocieszająca i zachęcająca statystyka.
Podczas pikniku można było się posilić znakomitym żurkiem zasponsorowanym przez niezawodny City Club Pana Piotra Pietrasa, kiełbaską z grilla przygotowaną z ogromnym zapałem przez wspaniałych obsługujących w osobach: Pan Janusz Woronowicz, Pani Halina Gajlewicz, Pan Mirosław Klisko dzielnie wspieranych przez naszą koleżankę Renatkę. Nie zabrakło również słodyczy i napojów.
Mamy nadzieję, że chociaż częściowo przełamałyśmy barierę strachu przed badaniami i pokutującym przekonaniem, że „lepiej nie wiedzieć”. W wyniku czego znacząca ilość kobiet już się zgłosiła i będzie w dalszym ciągu zgłaszać na badania mammograficzne czy cytologiczne oraz rozpocznie leczenie.


Amazonki są przykładem osób, które wygrały z rakiem. Swoim działaniem motywują do walki, pokazują, że z rakiem można wygrać, a zarazem zachęcają do badań profilaktycznych. W Polsce 15% ludzi z diagnozą nowotworu w ogóle nie podejmuje leczenia. Poddają się na starcie. Dlatego tak ważne jest aby raka „odczarować”, pokazać ile osób po chorobie nowotworowej żyje, pracuje, zakłada rodziny, uprawia sport.
Pokazać jak wielu jest Zwycięzców, ilu ludzi walczy i chce pomagać innym. W naszych akcjach co roku bierze udział coraz więcej ludzi w różnym wieku i różnej płci. Nasze spotkania z rodzinami i ich dziećmi odnoszą ogromny sukces, ponieważ nic tak nie wpływa na dorosłych jak prośba dziecka o to by mama była zdrowa i się zbadała . Dlatego bardzo cieszymy się z docierających do nas sygnałów o skuteczności naszych działań. Wiele kobiet informowało nas, że zachęcone przez nas zgłosiły się na badania, a kilka po wykryciu choroby i leczeniu zasiliło nasze szeregi.


Oprawę artystyczną całości zawdzięczamy:
1. Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego z Panią Dorotą Gwarda i Ireną Linkiewicz.
2. Szkole Podstawowej nr3 im. Marii Zientary Malewskiej wraz z grupą „zerówki” z Paniami Haliną Moczyńską, Elżbietą Łukomską , Krystyną Osiecką, Anetą Chadryś i Barbarą Skrodzką.
3. Przedszkolu Niepublicznemu Miś Uszatek z Paniami: Iwoną Bylińską, Danutą Wrońską, Anną Markowską.
4. Warsztatom Terapii Zajęciowej pod kierownictwem Pana Ryszarda Przybylińskiego i Pani Ani Opala.
5. Zespołowi MARLETT


Wszystko to mogłyśmy zorganizować dzięki tak wspaniałym firmom i sponsorom jak:
Gmina Miejska KĘTRZYN /konkurs grantowy/, MOSiR KĘTRZYN, KCK.
Ponadto finansowo i rzeczowo wsparli nas: MARKET NA GÓRCE, KTBS, KOMUNALNIK, LOGOS, KREATYWNIE .pl., Kwiaciarnia FLORET, PACHEM, CITY CLUB, Piekarnia i Cukiernia Szabelscy z Piecek.
Nagrody ufundowali: PHILIPS LIGHTING POLAND S.A., PELCOWIZNA, LOGOS, KASA STEFCZYKA, CREDIT AGRICOLE BANK, Herbaciarnia IMBRYK, Sklep BOBAS, osoby indywidualne: Piotr Żardzin, Czesław Siwek, Zenon Tymcio, Adam Jurkin, Barbara Wierzbicka.
Nad bezpieczeństwem całości ze strony medycznej, czuwała grupa wolontariuszy z koła PCK pod kierownictwem Pana Andrzeja Paczkowskiego.
Badania wykonywały Panie pielęgniarki z LAZARUS Kętrzyn i Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Olsztyna.
Mobilny punkt poboru krwi „krwiobus” podstawiony był z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie
Mammobus z Centrum Usług Medycznych FADO w Gdyni
Rejestracja Dawców Szpiku prowadzona była przez specjalnie przeszkoloną grupę wolontariuszy z Koła Wolontariatu BARKA z Gimnazjum Jana Pawła II z opiekunką Panią Elżbietą Jadczak pod kierunkiem Fundacji DKMS Warszawa z Panią Katarzyną Jabłońską.
Towarzyszyła nam również: Powiatowa Państwowa Straż Pożarna -pokaz wyposażenia wozów strażackich, Warmińsko –Mazurski Oddział Straży Granicznej z samochodami i sprzętem używanym przy patrolowaniu naszych granic, Kasa Stefczyka, Mazurskie Stowarzyszenie Lotników z pokazem sprzętu lotniarskiego, ROBOTYKA Pana Sławka Dojlido ze słynnymi robotami, Bank Pekao S.A. i niezawodne ORIFLAME.


Całość imprezy poprowadził Pan Janusz Mazurkiewicz.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę.
Dziękujemy lokalnej prasie i telewizji za reklamę naszego pikniku.
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...