Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-07-04 21:45:00

Ognisko na przywitanie lata w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek

3 lipca 2013 roku odbyło się ostatnie zebranie przed wakacjami. Jak co roku, tradycyjnie, miało ono miejsce w plenerze i związane było z powitaniem lata. Spotkania tego typu odbywają się co rok w różnych miejscach. Czasami na działkach naszych amazonek, kilka razy w ogrodzie Ośrodka dla Niepełnosprawnych i w skansenie rzeki Pilicy.

Tym razem ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, śpiewam i tańcem miało miejsce na przystani „Wodnik” nad główną rzeką naszego miasta – Pilicą. Oprócz zabawy było też omówienie wstępnych przygotowań do Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni – Niebanalni”, który odbywa się w pierwszych dniach września.
W związku z powyższym, prezes Ela Gałek zaapelowała do nas o zachęcenie Tomaszowianek do badań mammograficznych. Odbywają się one przy okazji pikniku. Współpracujemy przy sprowadzeniu mammobusa z Salve Medica w Łodzi. Oto treść komunikatu, który będziemy upowszechniać:

MEDICA ZAPRASZA NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ , KOBIETY W WIEKU 50-69 LAT, KTÓRE W CIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT NIE KORZYSTAŁY Z PROFILAKTYKI W TYM ZAKRESIE. Badania odbędą się w: Tomaszowie Mazowieckim, w dniu 8 września 2013 r. (niedziela), przy Torze Łyżwiarskim, ul. Strzelecka 24/26.
Podczas VI PIKNIKU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ,,LOKALNI- NIEBANALNI”
ZAPISY 42 254 64 10 lub 517 544 004


MedicaNowoczesna Diagnostyka Obrazowa jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2012 objęte są roczniki od 1943 do 1962), które w ciągu ostatnich 2 lat  nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.


Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza.
Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych.
Medica wykonuje badania w nowoczesnej technologii cyfrowej, której zaletą jest:
•zmniejszenie dawki napromieniowania, wysoka jakość zdjęć, możliwość sprawdzenia przez technika poprawności wykonania zdjęć na monitorze w trakcie badania, w celu wyeliminowania powtórnych wezwań, archiwizacja badań w systemie informatycznym, pozwalająca na porównanie wyników badań i tym samym prowadzenie dokładnej dokumentacji każdej pacjentki w sposób ciągły.
Posiadamy Certyfikat ISO EN PN 9001-2009 oraz certyfikat jakości potwierdzający wymagany sprzęt i bezpieczeństwo badań „Pracownia ze sprawdzoną jakością”.
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...