Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-03 15:38:26

Kolejki do lekarzy w ramach NFZ można teraz szybko i łatwo sprawdzić

 Dzięki nowej, innowacyjnej e-inicjatywie w postaci portalu MedBiz.pl długie kolejki do lekarzy specjalistów czy na badania diagnostyczne, mogą mniej dawać się we znaki, co jest z pewnością szczerym życzeniem wielu polskich pacjentów.

 Wszystko dzięki odpowiedniemu doborowi oferowanych użytkownikom danych. Twórcy wortalu nie skupiają się bowiem na poradnictwie zdrowotnym, czy na wymienianiu pojedynczych przychodni, w których można otrzymać pożądaną opiekę medyczną. MedBiz.pl to ogólnopolska baza informacji na temat wszystkich prywatnych i publicznych placówek zdrowotnych, które posiadają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podmioty zostały uporządkowane nie tylko alfabetycznie, ale także pod względem miast i regionów, w których się znajdują, a bardzo łatwa w obsłudze wyszukiwarka pozwala w zaledwie kilka sekund odszukać wśród nich takie, które świadczą potrzebne konkretnemu użytkownikowi specjalistyczne usługi medyczne i są zlokalizowane na interesującym go obszarze.

Wszystkie treści udostępniane są absolutnie bezpłatnie, ponieważ źródłem dochodu portalu są wyłącznie reklamy, zatem użytkownicy nie ponoszą żadnych kosztów związanym z korzystaniem z MedBiz.pl.

Kolejki w liczbach na jedno kliknięcie

Absolutną innowacją nowego internetowego serwisu medycznego jest to, że przy każdej ze znajdujących się w bazie informacyjnej placówek zdrowotnych znajduje się długość czasu oczekiwania na wizytę u konkretnego lekarza specjalisty lub na wybrane badanie (na przykład na rezonans magnetyczny). Takie rozwiązanie daje pacjentom możliwość wyboru tego szpitala lub gabinetu, w którym czeka się na usługę najkrócej. Dzięki takiemu systemowi i świadomym wyborom miejsca leczenia przez pacjentów, wszystkie zakłady opieki medycznej mogą mieć podobna liczbę pacjentów, a problem nadmiernego obłożenia chorymi może zupełnie zniknąć z NFZ.

By jeszcze wygodniej było śledzić informacje o kolejkach do lekarza, zestawienia ich najważniejszych parametrów (kolejka w liczbach, liczba oczekujących, liczba nowych pacjentów przyjętych w danym miejscu) zostały zebrane i udostępnione w postaci czytelnych wykresów.

Jest to naprawdę duże udogodnienie, dostępne absolutnie za darmo i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko kliknięcie na stronie MedBiz.pl, a dostęp do specjalistycznych usług medycznych znacznie się zwiększy.

Pozostałe ważne informacje

Jeśli ktoś ze względu na swój stan zdrowia, wiek lub miejsce zamieszkania, nie jest w stanie samodzielnie wybrać się do kliku szpitali czy klinik by porównać w nich długość kolejek, z pewnością portal MedBiz.pl znacznie ułatwi mu życie. Docenią go także chorzy potrzebujący innych ważnych do podjęcia leczenia danych. Przy każdym zakładzie medycznym umieszczono tu dokładny spis dostępnych  nim specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, a także dokładne dane kontaktowe, terminy przyjmowania pacjentów, godziny rejestracji oraz listę niezbędnych przy wizycie dokumentów. Cenne jest także podanie wysokości limitu konkretnych świadczeń w ramach NFZ. Wszystkie tak pomocne i rzetelne dane z pewnością przyczynią się do szybszego powrotu do zdrowia, szczególnie chorych mieszkających w mniejszych miastach lub niepełnosprawnych, dla których taki serwis to wielkie udogodnienie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Amazonki.Net

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...