Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-13 08:15:00

Ból ręki podczas podnoszenia do góry

Jestem dwa lata po mastektomii, od tygodnia mam ból w ręce po stronie operowanej.Ten ból to jest coś takiego jakbym miała za krótką rękę i jej nie moge rozprostować.Czuje taki sznurek, który mi nie pozwala jej nawet podnieść do góry i zrobić żaróweczki. Najbardziej ciągnie od nadgarstka do łokcia. Mogę ćwiczyć pięć razy dziennie i nic nie pomaga( może na chwilkę ale zaraz powraca).Ten ból pojawia się przy podnoszeniu ręki do góry .Mogę wykonywać różne prace i przy ruchach na poziomie do głowy nic nie boli. Natomiast ból pojawia sie jak podnoszę rękę do góry.

Czy to może jest początek obrzęku?Co może mi pomóc aby rozciagnąć tą rękę ? Bardzo proszę o pomoc. 

 

 

Objawy jakie Pani opisuje, często pojawiają się po zabiegu. Sytuacja jaką Pani opisuje nie wskazuje na pojawianie się obrzęku, tylko na problem z nerwem (mógł być lekko uszkodzony podczas zabiegu, lub pojawiły się wokół niego pooperacyjne zrosty) lub ze zbyt krótką powięzią. Niestety obrzęk może się dodatkowo pojawić niezależnie od aktualnie występujących objawów.


Dokładną diagnozę co jest problemem można dopiero postawić po przeprowadzeniu badania i wywiadu przez rehabilitanta, który powinien dobrać odpowiednie ćwiczenia lub terapię dostosowaną do Pani potrzeb. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2020-01-18 11:25:09

  Problem z wykonaniem biopsji

  Mojej mamie na usg wyszedł nowotwór zakwalifikowany jako BIRADS 4 określony jako nieregularne zagęszczenie....
 • Avatar

  2020-01-15 12:05:24

  Refundacja Rybocyklibu

  Rak zrazikowy, ER 100%, PR brak, Her ujemny, Ki67 10%, Luminalny B, węzły czyste, wątroba też, guz duży 4 cm i naciek w...
 • Avatar

  2020-01-10 12:31:31

  Podniesienie poziomu neutrofili

  Chciałam się zapytać, czy w przypadku spadku neutrofili po pierwszej chemioterapii do poziomu 0,8 i przełożeniu chemii na...