Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-11 09:00:00

Turnus rehabilitacyjny w Rewalu.

W dniach 11 - 18 lipca br. 54-osobowa grupa Kaliskich Amazonek przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Rewalu.

Turnus rehabilitacyjny w Rewalu.

Turnus rehabilitacyjny w Rewalu.

 Podczas pobytu przyświecało słońce i trochę wiało; pogoda więc sprzyjała codziennym zajęciom, przede wszystkim spacerom do wyżej opisanych, ciekawych miejsc. Spacery plażą, także z kijkami, kilkugodzinne lub krótsze, w mniejszych lub większych grupkach, kąpiele w morzu, opalanie się, organizowały sobie uczestniczki turnusu indywidualnie, stosownie do swoich fizycznych możliwości, bez narzuconej dyscypliny.

Wieczorem można było wybrać koncert chóru w miejscowym kościele, koncert Eleni w amfiteatrze, wypad na potańcówkę do Klubu Robinson,spokojne rozmowy w pokojach przy herbatce lub przy lampce wina. Cztery dni pełnego luzu i beztroski, relaksu w ruchu, w słońcu i bryzie morskiej, w rozrywce według upodobań.

Jeden dzień przeznaczony był na wycieczkę do Świnoujścia, miasta położonego na trzech dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz na 44 małych wysepkach, miasta pięciu portów [handlowego, wojennego, promowego, jachtowego i rybackiego], liczącego ok. 42 tysiące
mieszkańców. Amazonki z okien autokaru oglądały z przewodnikiem Plac Słowiański  niegdyś Wielki Rynek,  Al. Wolności,  niegdyś Mały Rynek, Kościół Chrystusa Króla z XVIII w., wieżę garnizonowego kościoła luterańskiego, zespół fortów  twierdzy Świnoujście. Spacerowały po Parku Zdrojowym, parku przy ul. Szopena, promenadą nadmorską.

Zdobyły certyfikat o następującej treści: Po pokonaniu na nogach własnych 300 krętych schodów największej w Polsce, jednej z największych na świecie Latarni Morskiej w Świnoujściu dotarły, by widok niezwykły oglądać.

Zwiedzały wielką budowę gazoportu budowę terminalu LNG tj. portu przeładunkowego i regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego, do którego dopływać będą, prawdopodobnie już za  rok m.in. z Kataru, statki-metanowce naładowane skroplonym gazem. Przejażdżka promem Karsibór przez Świnę między wyspą Wolin a Uznam, dostarczyła pasażerkom niezapomnianych wrażeń.

Cała grupa wróciła do domu szczęśliwie, wszystkie panie muśnięte słońcem, wyglądały tak pięknie, jakby wyszły z gabinetu odnowy biologicznej. Naładowały swe akumulatory.  Polecamy wszystkim bardzo gorąco taki sposób spędzania wolnego czasu.  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

Poczytaj również