Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-10 09:15:00

XIX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek w Szczecinku

 W sobotę, 7 września 2013 r. w Szczecinku odbyła się XIX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek Mistrzostwa w Wieloboju. W sportowej rywalizacji uczestniczyły 32 zespoły, w tym drużyna kaliskich Amazonek w składzie: Sławomira Wiktorowicz- Robaczyk, Bożena Różańska, Wiesława Sipka i Barbara Wrzesińska.

 

XIX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek w Szczecinku

XIX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek w Szczecinku

Zawody odbywały się na boisku przy Zespole Szkół Nr2 im. Ks. Warcisława IV. W barwnej scenerii, przy dynamicznej muzyce, w gwarze radości i dobrej zabawy, zawodniczki walczyły ambitnie w wielu dyscyplinach sportowych. Pokonywały swoje niedoskonałości, niższą kondycję, czasem obawy i niepokój, a nawet ból. Walczyły i zwyciężały, osiągając wyniki adekwatne do swoich możliwości. Najlepiej, jak na Amazonki przystało, sprawdzały się przy strzelaniu z łuku. Wszystkie były dumne ze swoich lokat. Formalnymi laureatkami zawodów zostały drużyny z Sandomierza, Bełchatowa i ze Szczecinka. Pozostałym ekipom przyznano honorowe, czwarte miejsce.

Spartakiada połączona była z obchodami 15-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku, organizatorek tegorocznej ogólnopolskiej spartakiady. Kaliskie Amazonki miały więc okazję do poznania form i zakresu społecznej pracy koleżanek ze Szczecinka, ich
sukcesów i problemów. Wymieniały doświadczenia, składały gratulacje i świątecznie spędziły z nimi sobotni wieczór.  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Kaliski Klub Amazonki

Poczytaj również