Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-25 15:30:00

Bieg charytatywny "Przegonić raka"

 20 października 2013 roku na warszawskiej Agrykoli odbędzie się charytatywny bieg na dystansie 5 km, organizowany pod hasłem „Przegonić raka”. Wydarzenie jest częścią kampanii społecznej „Rak. To się leczy!” oraz łączy imprezę sportową z rodzinnym piknikiem prozdrowotnym. Współorganizatorem akcji jest ING Życie.

 Hasło „Przegonić raka” ma znaczenie symboliczne – organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na to, jak ważnym elementem profilaktyki nowotworowej jest styl życia. Inauguracja biegu rozpocznie się 

w nietypowy sposób – od happeningu, podczas którego uczestnicy pokonają wskazany odcinek wspak, aby pokazać, że poprzez aktywność fizyczną i regularne uprawianie sportu można zrobić rakowi wspak.

 

Bieg, spacer, ruch to jeden ze sposobów pozwalający na minimalizowanie ryzyka zachorowania na raka. To także coś, na co mamy realny wpływ. Wystarczy odrobina motywacji i samodyscypliny, aby do kalendarza codziennych zadań dodać uprawianie sportu – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”. 

 

Bieg „Przegoń raka” będzie okazją do bicia przez uczestników kolejnych rekordów, ale również –  a może przede wszystkim – do promocji ruchu i edukacji onkologicznej w atmosferze zabawy 

i humoru, które od początku wyróżniają kampanię „Rak. To się leczy!”. Odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz mammobusu, a rodziny z dziećmi – wziąć udział w zabawach ruchowych i animacjach na scenie. Trasę biegu będzie można pokonać biegnąc, maszerując lub po prostu spacerując. Organizatorzy zachęcają więc do udziału w akcji nie tylko pasjonatów biegania, ale całe rodziny (od 12 lat w górę) czy grupy znajomych, ponieważ nagrody przewidziane są nie tylko dla zwycięzców w swoich kategoriach. Zapisów na bieg można dokonywać na stronie www.przegonicraka.pl

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 45 zł zostanie przekazane 

na działania Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, zrzeszającej największe fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz walki z rakiem.

Temat profilaktyki nowotworowej jest nam szczególnie bliski, dlatego od samego początku jesteśmy zaangażowani w kampanię „Rak. To się leczy!”. Z organizatorami połączył nas wspólny cel -  edukowanie Polaków w zakresie profilaktyki nowotworowej w niestandardowy i pozytywny sposób – tłumaczy Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie. - Takie inicjatywy jak bieg charytatywny zachęcają Polaków do troski o własne zdrowie i pozwalają pomóc chorym osobom. 

Wierzymy, że mieszkańcy Warszawy chętnie przyłączą się do akcji, tym bardziej, że jest to bieg w słusznej sprawie.

Poza ING Życie, wsparcia udzieliły również firmy Bayer, Celgene, Limito, LOT i Holmes Place. Pomysłodawcą i partnerem sportowym jest fundacja Kobiety na Medal, a patronat medialny nad biegiem objęli: Runner`s World, Men`s Health i Woman`s Health, a także AMS i Eska Rock.

Bieżące informacje o biegu: www.przegonicraka.pl

ORGANIZATOR BIEGU 

„Rak. To się leczy!” - ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!” to pierwsza w naszym kraju akcja łącząca najważniejsze organizacje lekarzy onkologów i pacjentów onkologicznych. Jej celem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych.

Partnerami kampanii są Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polska Unia Onkologów, Polskie Towarzystwo Onkologów Klinicznych oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Dzięki współpracy tych środowisk powstała platforma www.rak.tosieleczy.pl, która gromadzi informacje przydatne każdemu, kto poszukuje wiedzy o dostępnych badaniach profilaktycznych, ośrodkach medycznych, metodach leczenia itp. Organizatorzy kampanii pragną również przełamać lęk przed nowotworem i zmienić język opisujący go. Dlatego w pierwszej odsłonie kampanii zaprosili do współpracy znanych i lubianych aktorów z różnych pokoleń, aby zachęcali Polaków do badań: Jerzego Stuhra, Cezarego Pazurę, Stanisława Mikulskiego i Jarosława Boberka. W bieżącej edycji do badań zachęcać będą znane kobiety – Kayah, Dorota Stalińska i Małgorzata Kożuchowska.

WSPÓŁORGANIZATOR BIEGU

ING Życie - to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Firma oferuje innowacyjne produkty finansowe chroniące życie i zdrowie oraz pozwalające gromadzić kapitał na przyszłość. Od 2012 roku ING Życie posiada w swojej ofercie Ubezpieczenie na wypadek nowotworu Ona i On. Wprowadzając na rynek nowy produkt firma przeprowadziła badania z lekarzami, a także z osobami chorymi oraz ich rodzinami. Wnioski z badań posłużyły do skonstruowania polisy odpowiadającej na potrzeby chorych a także do zainicjowania kampanii Rakowi Wspak, promującej profilaktykę rakową. ING Życie angażuje się również w inne akcje mające na celu wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki, m.in. jest strategicznym partnerem kampanii „Rak. To się leczy!”.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Amazonki.Net

Forum

 • Perła (offline)

   

  Avatar

  2013-09-24 23:51:17
   

  Chcę biegać! Dziś zaczęłam treningi...nie zdążę jednak się przygotować. 5km, to w tej chwili dla mnie abstrakcja...

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-09-20 17:07:55

  Luteina po leczeniu raka piersi

  Lekarz ginekolog z powodu torbieli jajnika przepisał mi Luteinę na 5 dni w celu wywołania okresu. Moje pytanie brzmi czy...
 • Avatar

  2022-09-13 10:01:43

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Mam 40 lat, 31.05.2022 zdiagnozowano u mnie raka Lumianlnego A (Her-2 ujemny), Ki67 wynosi 14%, rak naciekający, inwazyjny,...
 • Avatar

  2022-09-03 10:29:15

  Interpretacja USG piersi

  Jestem w ciąży (32 tydz), w tym roku skończę 32 lata. USG piersi robiłam regularnie (październik 2021 bez zmian, w marcu...