Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-09-30 11:00:00

Goście z Hautmont w Kaliskim Klubie Amazonki.

27 września br.,7-osobowa delegacja przedstawicieli Komitetu Współpracy Hautmont – Kalisz, z prezeską Komitetu Frencoise Caille, odwiedziła nasz Klub. Ze szczególną uwagą nasze Amazonki słuchały podczas spotkania wypowiedzi pani Marie – Christine Pizinski, z organizacji Ensemble Le patient et ses proches, działającej w ramach francuskiego Narodowego Instytutu Raka. 

 Pani Marie opiekuje się w tej organizacji kobietami chorymi na raka piersi i ich rodzinami. Ale zasady organizacyjne i sposób finansowania tego zespołu znacznie różnią się od przyjętych w  naszym stowarzyszeniu. Nie są oparte na wolontariacie i samopomocy pacjentek, tak jak u nas, bo zespół nie jest organizacją pozarządową. Finansowany przez państwo i region, ma za zadanie nieść pomoc prawną, socjalną, psychologiczną wszystkim chorym na raka, nie tylko kobietom chorym na raka piersi, a także  ich rodzinom. W zespole prowadzone są zajęcia w sekcjach jogi, malarstwa, dietetyki i sportu. Organizacja w Hautmont ma pod opieką 120 rodzin. Ich logo to trzy dłonie ułożone w kole. 

    Mimo różnic organizacyjnych, nawiązałyśmy z naszymi gośćmi przyjacielską rozmowę o  celach pracy  na rzecz osób chorych na raka i ich najbliższych, o formach pomocy i o jej wynikach. Łączy nas przecież humanitarna idea niesienia pomocy innym. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również