Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-10-25 13:15:00

VI Marsz Życia i Nadziei w Kaliszu

 7 października br. ulicami miasta Kalisza przeszedł VI Marsz Życia i Nadziei, zorganizowany przez Kaliski Klub „Amazonki”.

VI Marsz Życia i Nadziei

VI Marsz Życia i Nadziei

 Był to barwny, radosny korowód, w którym szło kilkaset osób. Kolorowe baloniki, chorągiewki z głównym hasłem Marszu i liczne transparenty określały jego cel i charakter. Myślą przewodnią było „Bądź Kobietą Zdrową”, a celem popularyzacja założeń programu walki z rakiem piersi, szczególnie konieczności poddawania się badaniom profilaktycznym dla wczesnego wykrywania choroby i podejmowania leczenia w jak najwcześniejszej fazie jej rozwoju.

Cieszymy się, że było z nami, kaliskimi Amazonkami, tak wielu chętnych do poparcia troski o zdrowie i życie kobiet. Przyjechały koleżanki z klubów sąsiednich miast: Jarocina, Kępna, Konina, Krotoszyna, Leszna, Ostrowa WLKP. i Pleszewa. Licznie uczestniczyła młodzież z kaliskich szkół ponadgimnazjalnych. Towarzyszyli nam również najbliżsi – członkowie rodzin, przyjaciółki, znajomi. Pochód prowadziła grupa przedstawicieli władz miasta i organów samorządowych z patronem Marszu – Prezydentem Miasta dr. inż. Januszem Pęcherzem i prezeską Stowarzyszenia „Amazonki”, Barbarą Wrzesińską, która pełni również funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

 Marsz zakończył się krótką manifestacją przed Ratuszem, podczas której po przemówieniach, Państwowe Studium Kulturalno – Oświatowe w Kaliszu przedstawiło scenkę pt. „Chcemy żyć”. Historia choroby jednej z naszych koleżanek, zaprezentowana przez aktorkę, Katarzynę Strojną, określiła m.in. rolę, jaką w procesie terapii odgrywają ochotniczki i koleżanki z Klubu „Amazonki”.

Wszystkim uczestnikom Marszu oraz osobom pomagającym nam w jego organizacji bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za to, że byliście z nami.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Kazimiera Lissy-Kalafarska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2019-01-14 10:56:07

  Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie

  Mężczyzna lat 60, rak piersi 19 x 12 x 15 mm. Wynik biopsji gruboigłowej: rak naciekający NST NHG1 (1 2 2) IM7 |10HPF...
 • Avatar

  2019-01-10 10:20:08

  Czy chemioterapia nie działa

  Moja mama ma nowotwór piersi trójujemny, przyjęła 12 białych chemii, jest w trakcie przyjmowania czerwonej (w...
 • Avatar

  2019-01-09 13:56:10

  Interpretacja przypadku

  Moja historia. 28.09.2018 r. usunięto mi guz w piersi prawej na granicy kwadrantów dolnych obwodowo. Wynik...