Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-11-21 09:30:00

Spotkanie z psychologiem

20-ego listopada gościem na naszym zebraniu amazonek był psycholog z zaprzyjaźnionej fundacji”Dwa Skrzydła”. Jako temat pogadanki wybrałyśmy : „Stres,jego przejawy i sposoby radzenia sobie ze stresem”. 

Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiem

Pan psycholog-Hubert Cabała skupił się dzięki naszym postulatom na,stresie związanym z diagnozą choroby-raka piersi, a także długotrwałym leczeniem.

Zwrócił uwagę na różne jego rodzaje: stres negatywny wywołujący swoiste reakcje np. strach, związaną z nim niechęć do działania ,unikanie tematu ,wycofywanie się, smutek, obawę o przyszłość itp ale także stres w pozytywnym tego słowa znaczeniu, który mobilizuje do walki po usłyszeniu diagnozy-rak. ,który każe nam opracować plan działania np,ustalić wizyty u lekarzy.,
Najczęściej po usłyszeniu diagnoży ,towarzyszy nam na początku stres negatywny ,posiadający podłoże emocjonalne ale wpływający także na funkcjonowanie fizjologiczne. Dopiero po pewnym czasie próbujemy nową sytuację w jakiej się znalazłyśmy oswoić i zaczynamy szukać racjonalnych sposobów rozwiązania problemu .
Niestety ,często zdarza się tak ,że wiadomość o chorobie to przewaga stresu w sensie negatywnym , która paraliżuje wszelką naszą aktywność i chęć przeciwdzialania ,przeciwstawienia się nowej sytuacji życiowej. Ogromną rolę w takiej sytuacji odgrywa pomoc rodziny , przyjaciół czy grupy wsparcia ludzi z takim samym problemem.

.Dalej dyskutowaliśmy na temat różnych strategii działania ,które mogą pomóc zdesperowanej kobiecie podjąć odpowiednie kroki,: leczenia się, nabrania dystansu do swojej choroby.
Zapoznałyśmy się także z technikami zewnętrznymi opanowywania lęku poprzez odpowiednie oddechy ,technikami relaksacyjnymi , napinania mięśni i in.
Koleżanki,które odczuwały potrzebę indywidualnej rozmowy z psychologiem mogły zostać dłużej i skonsultować się osobiście.
       

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Bożena Stańczyk

Forum

 • bozena_stanczyk (offline)

   

  Avatar

  2013-11-26 12:43:29
   

  Masz rację-nie dość ,że przystojny to jeszcze mądry i sympatyczny...
 • magda2411 (offline)

   

  Avatar

  2013-11-26 13:00:00
   

  przystojny to jeszcze mądry i sympatyczny... prawdziwa definicja psychologa - mężczyzny!
 • Al_la (offline)

   

  Avatar

  • Wspiera Amazonki.net

  2013-11-26 16:11:34
   

  Macie rację Psycholog mało urodziwy i niesympatyczny nie wzbudza zaufania i niefajnie się z nim rozmawia

Poczytaj również