Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-12-01 19:45:03

Krioterapia na staw skokowy

W 2009r przeprowadzono u mnie operację oszczędzającą piersi. Usunięto mi również pachowe węzły chłonne. Przeszłam przez radio- i chemioterapię. We wrześniu br. zwichnęłam staw skokowy. Przez 3 tygodnie miałam założoną longetę unieruchamiającą kończynę. Po jej zdjęciu lekarz zalecił mi 10 zabiegów krioterapii na staw skokowy.
Czy ja mogę przyjmować tego typu zabieg. Mój lekarz-rehabilitant po operacji w 2009r. twierdził, że mogę poddawać się tylko zabiegom wodnym, ćwiczeniom i masażowi limfatycznemu. Ale czy dotyczy to także stawu skokowego? Jakim, zdaniem Pana, zabiegom mogę poddawać staw skokowy w celu przywrócenia go do pełnej sprawności?

Odpowiedź:

Staw skokowy jest w znacznej odległości od pierwotnego miejsca nowotworu. Z tego powodu, moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania również krioterapii miejscowej na staw skokowy.
W celu przywrócenia pełnej sprawności stawu, najlepszym sposobem leczenia jest wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń. Dodatkowo w celu złagodzenia ewentualnego bólu i przyśpieszenia leczenia można zastosować Kineziotaping, jednak nie jest do zabieg konieczny.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również