Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2013-12-18 07:45:00

Centrum Onkologii w Tomaszowie Mazowieckim

 Tomaszowski szpital będzie jeszcze nowocześniejszy. Powstanie Ośrodek Onkologii.

Centrum Onkologii w Tomaszowie Mazowieckim

Centrum Onkologii w Tomaszowie Mazowieckim

"W dniu otwarcia Centrum Diagnostyki Obrazowej, 18 października 2013 roku, wiceprezes Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim Paweł Paczkowski, oficjalnie ogłosił, że rozpoczęły się już prace dokumentacyjne związane z utworzeniem Ośrodka Onkologii przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Będą świadczone usługi w zakresie chemioterapii i radioterapii.

Dlaczego w naszym mieście zdecydowano się na takie przedsięwzięcie? Wszystkie działania skierowane są dla dobra pacjentów, a właśnie w naszym województwie znajduje się tylko jeden taki Ośrodek, więc jest duże zapotrzebowanie. Drugim ważnym powodem, stwierdził Paweł Paczkowski, jest wspaniale układająca się współpraca pomiędzy władzami samorządowymi ze Starostą Powiatu Tomaszowskiego – Piotrem Kagankiewiczem na czele, jak i z Zarządem Tomaszowskiego Centrum Zdrowia..."

  Powyższy fragment artykułu z Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego to dla nas-tomaszowskich amazonek informacja niezwykle optymistyczna. Do tej pory musimy jeździć zarówno na operacje jak i chemio i radioterapię do Łodzi co jest niezwykle uciążliwe , kosztowne oraz czasochłonne. Wiele z nas nie dysponuje samochodem a korzystanie z przewozów to dodatkowe utrudnienie.
Także dla nas jako Stowarzyszenia Amazonek wybudowanie takiego ośrodka na miejscu – stwarza perspektywy znacznie bardziej owocnej pracy dla przeszkolonych ochotniczek chcących pomagać nowicjuszkom w chorobie raka piersi..
Podczas Wigilii nasza Prezes Ela Gałek rozmawiała o współpracy naszej organizacji z ks Grzegorzem Chirkiem –jednym z twórców Fundacji „Dwa Skrzydła” utworzonej dla pacjentów onkologicznych . Tematem rozmowy była m.in. wspólna inicjatywa działalności w tymże nowym ośrodku.


Koniec z monopolem Szpitala im. Kopernika w walce z rakiem? Tomaszów Maz. ma być drugim (po Łodzi) i jedynym - poza stolicą województwa - ośrodkiem diagnostyki i terapii nowotworów w regionie. Firma Enterprise Investors (potężny fundusz inwestycyjny) ma zainwestować 65 mln zł, by w błyskawicznym tempie, do końca września 2014 roku, wybudować nowoczesne Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.
A ten powyższy fragment pochodzi z gazety-Tomaszów Maz. Nasze miasto.
Cieszymy się bardzo z kolejnej bardzo ważnej inwestycji .
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Bożena Stańczyk

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...