Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-01-06 19:54:40

Dolegliwości bólowe kości w czasie hormonoterapii

Mam 56 lat, 5 lat po operacji BCT (czerwiec 2008), 4 AC, radioterapia 21 naświetlań i po 5 -cio letniej hormonoterapii Tamoksyfenem. Usunięte również węzły chłonne 11 sztuk -  bez przerzutów. Obecnie przedłużono mi na 2 lata Etruzil. Już w czasie zażywania Tamoksyfenu miałam bóle i sztywność stawów kolanowych, piekący ból prawego biodra. Ze względu na te dolegliwości w grudniu 2011 r. wykonano badanie scyntygrafia kości. Wynik: Brak jakichkolwiek zmian o charakterze meta i żadnych zmian zwyrodnieniowych. Obecnie od miesiąca zażywam Etruzil i dolegliwości bólowe kolan, biodra, pleców, sztywność stawów u rąk i stóp nasiliły się. Na wizycie mówiłam o tym i mam zrobić RTG celowany prawego biodra.
I tu moje pytanie .Czy to wystarczy, aby wykluczyć jakiekolwiek zmiany w kościach, czy też mam domagać się (niestety) skierowania na scyntygrafię kości ?

Odpowiedź:

Jak sobie Pani zdaje sprawę dolegliwości bólowe są najprawdopodobniej związane z przyjmowaniem Etruzilu. Jednak aby wyklyczyć zmiany przerzutowe wykonałabym jednak scyntygrafię kości.

Warto także pomyśleć o densytometrii w celu wykluczenia osteoporozy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również