Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-02-01 10:27:30

Leczenie antybiotykiem w czasie radioterapii

Mam 32 lata, w maju 2013 r. przeszłam operację oszczędzającą, a następnie chemioterapię. Aktualnie jestem w trakcie radioterapii. Ponieważ od jakiegoś czasu dokuczał mi uporczywy katar, któremu towarzyszyło bolesne podrażnienie śluzówek, za radą onkologa wykonałam posiew z nosa i udałam się z wynikiem na konsultację do laryngologa. Lekarz stwierdził obecność gronkowca złocistego, a ze względu na dość ostry stan zaordynował leczenie antybiotykiem przez 10 dni (cipronex + bactroban). Zgodnie z planem leczenia onkologicznego w poniedziałek powinnam stawić się na 19 z zaplanowanych 27 naświetlań.
Czy leczenie antybiotykiem nie jest wskazaniem do przerwania naświetlań? Mój lekarz prowadzący będzie miał dyżur dopiero we wtorek, więc nie bardzo wiem z kim skonsultować moje wątpliwości. Nadmienię tylko, że poza problemami ze śluzówkami, czuję się dobrze i wyniki morfologii wykonanej dwa dni temu są prawidłowe.

Odpowiedź:

Taki problem trudno rozwiązać na odległość.
Proszę zgłosić się w Zakładzie Radioterapii z samego rana i poprosić o pilny kontakt z dowolny lekarzem radioterapeutą, który może zlecić Pani badanie krwi. Uważam, że należałoby przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu terapii sprawdzić morfologię i poziom CRP. Napromienianie może obniżać odporność. Podobnie przebyta chemioterapia, ale nie zawsze jest to bezwzględne wskazanie do przerywania leczenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...