Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-02-05 23:06:51

Sanatorium po zakończeniu leczenia

Moja mama jest po operacji oszczędzającej piersi, ma wycięte wszystkie węzły - lewa strona. Tydzień temu rozpoczęła chemioterapie. Czeka ją 8 kursów chemii. Od 4 chemii również będzie jeździła na naświetlania. Ostatnią chemię planowo kończy 27 czerwca. Chciałabym ją wysłać do ośrodka rehabilitacyjnego w połowie września.
Czy termin ten nie jest zbyt wczesny na taki wyjazd dwutygodniowy? Z lekarzem prowadzącym będę rozmawiała przy następnej chemii.
Bardzo proszę o ewentualną podpowiedź.

Odpowiedź:

Coraz powszechniejsza staje się wczesna rehabilitacja chorych na raka piersi po przebytym leczeniu operacyjnym, chemio- i radioterapii. Istnieją wyspecjalizowane ośrodki zajmujące się takimi osobami, a nawet w ramach "prewencji rentowej" ZUS wysyła kobiety na specjalnie dla nich prowadzone turnusy w ciągu roku od zakończenia leczenia.
Jeśli planuje Pani zorganizowanie wyjazdu do takiego wyspecjalizowanego ośrodka, to pomysł jest dobry, ale wiele będzie zależało od tego, jak Mama zniesie intensywne (skojarzone) leczenie. Przed zrobieniem rezerwacji doradzam jednak rozmowę z lekarzem prowadzącym.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również