Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-02-08 15:38:16

Czy to mogą być skutki przyjmowania Lametty

Wiosną 2013 r. moja mama miała operację oszczędzającą. Rak zrazikowy piersi T1N0M0, HER2 ujemny, ER3, Ki67. Została poddana radioterapii 2 miesiące po operacji. Następnie rozpoczęła hormonoterapię inhibitorem aromatazy o nazwie Lametta. Obecnie po pół roku od operacji, radioterapii i przyjmowaniu hormonów, stan zdrowia mamy pogorszył się: ma ogromne skoki ciśnienia - szczególnie wieczorem, mdłości, zawroty głowy, czuje się otępiała, określa to jako blokadę mózgu i zaniki pamięci. Wielokrotnie trafiała do szpitala z powodu skoków ciśnienia i złego samopoczucia. Została przebadana kardiologicznie, badania nie wykazały nieprawidłowości, dostała leki regulujące ciśnienie lecz jej samopoczucie nie poprawiło się. Swój stan mama określa na "przedudarowy".
Czy to możliwe aby to pogorszenie stanu zdrowia było spowodowane przyjmowaniem "Lametty"?
Czy rezygnacja z hormonoterapii będzie w tym przypadku "mniejszym złem" niż skutki uboczne jakie wiążą się z jej kontynuowaniem? Dodam że mama ma liczne, niezłośliwe guzki tarczycy. Jaki wpływ ma przyjmowanie Lametty na równowagę hormonalną organizmu?

Odpowiedź:

Nie sądzę, żeby opisane objawy wynikały z przyjmownaia Lametty.

Sugerowałabym badania endokrynologiczne - wykluczenie nieprawidłowego funkcjonowania nadnerczy i traczycy - o ile te badania nie wykażą nieprawidłowości sugerowałabym wizytę u psychiatry. Prawdopodobnie mama ma objawy depresji związne z przebytą chorobą nowotworową.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-08-13 11:02:51

  Obrzęk kostki stopy

  W 2012 roku zachorowałam na raka prawej piersi - rak trójujemny 2,5 cm .Guz urósł na 2,5 cm w ciągu 3...
 • Avatar

  2022-08-09 11:34:13

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  W miejscu gdzie 8 lat temu był rak piersi (mastektomia, chemioterapia i radioterapia oraz herceptyna) pojawiła się wznowa....
 • Avatar

  2022-08-08 11:50:33

  Czy zastosowane leczenie jest wystarczające

  W kwietniu 2021 r. stwierdzono u mnie raka zrazikowego NHG2 (3+2+1). Naciek na długości 0,7 cm. Obecności zatorów w...