Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-02-24 12:21:46

Leczenie Faslodeksem i Pamifosem

6 lat temu i dwa lata temu miałam naświetlania. Brałam zoladex i tamoxifen. Mam usunięte jajniki. Obecnie od 2 lat biorę Benefos i Latrizolum. Rozpoznanie Y.99.90-4x, Y.99.93-4x1. Miejsce pobrania wycinka - mostek.
1. Fragmenty tkanki włóknisto-mięśniowej oraz tkanki chrzęstno-kostnej. Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdzono.
2 Fragmenty beleczek kostnych, fragmenty chrząstki szklistej, fragmenty tkanki łącznej włóknistej. Utkania nowotwotworu złośliwego nie stwierdzono.
3 Infiltratio carcinomatosa-adenocarcinoma mammogenes metastaticum (podtyp biologiczny - luminalny B, Her-2 dodatni). Badanie immunohistochemiczne wykazało: receptory ER (metoda Quick Score wg Allreda): PS 4 + IS 3 = TS 7, receptory PR (metoda Quick Score wg Allreda): PS 2 + IS 3 = TS 5, HER: (3+), Ki-67 (+) w ok. 20% jąder komórkowych.
4 Infilitratio carcinomatosa. Dostałam zalecenia: Pamifos i Faslodex. Umówiłam się już na początku przyszłego tygodnia na kroplówkę i zastrzyk. Dzisiaj koleżanka mająca HER (3+), którą leczy się w Warszawie spytała jakie mam leczenie, jak jej powiedziałam to się zmartwiła - usłyszałam, że po Faslodexie miała przerzuty na wątrobę, że przyspieszyły jej chorobę i że Profesor odstawił Faslodex i teraz ma chemię, którą będzie brała do końca życia.
Czy tak może być? Przepraszam za moje wątpliwości, ale chodzi o moje życie i myślę, że Pani mnie zrozumie.
Jak długo trwa leczenie Pamifosem i Foslodexem?

Odpowiedź:

Żeby móc ustosunkować się do przedstawionego planu leczenia musiałabym znać szczegóły dotyczące początku choroby, przeprowadzonych operacji i podawanych leków.
Jeżeli jedynym miejscem przerzutu (z pierwotnego raka piersi) jest mostek, to podawanie Faslodeksu i Pamifosu jest w pełni uzasadnione. Dwa lata stosowania letrozolu świadczą o tym, że nowotwór jest wrażliwy na terapię hormonalną.
Faslodeks nie powoduje powstawania przerzutów ani nie przyspiesza choroby. Osoba, o której Pani usłyszała choruje najpewniej na postać raka, który jest mniej, albo wcale niewrażliwy na leczenie hormonalne.
Czas trwania leczenia Faslodeksem i Pamifosem zależy od tego, jak chory i jego choroba reagują na terapię. Może to być kilka miesięcy, po których może być potrzebna chemioterapia, ale tez może być kilka lat, jeśli choroba zostanie tym leczeniem zahamowana.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...