Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-03-22 10:05:12

Czy mogę korzystać z rękawa pneumatycznego

Mija 7 miesięcy od zabiegu usunięcia piersi prawej z węzłami chłonnymi z powodu raka. Od 3 tygodni zaczęła mi puchnąć ręka - grzbiet dłoni i przedramię. Sumiennie wykonuję ćwiczenia z płytki od Amazonek, lecz efekty mizerne. Obrzęk ok 1cm.
Moje pytanie. Czy mogę skorzystać z rękawa pneumatycznego - taki zabieg możliwy do wykonania w gabinecie rehabilitacji w por. rejonowej. Lekarz rodzinny wyda mi skierowanie po uzyskaniu opinii od fizjoterapeuty. Jakie ew. dalsze zalecenia? Na chwilę obecną biorę Egistrozol 1x dziennie.

Odpowiedź:

Jak najbardziej może Pani skorzystać z rękawa pneumatycznego. Pierwsze zabiegi może Pani wykonać na niskich ciśnieniach i w miarę dobrej tolerancji zabiegu i potrzeby można je zwiększać.
Z dalszych zaleceń, proponowałbym poszukać osoby, która wykonuje drenaż ręczny, jak również zajmuje się bandażowaniem i doborem rękawów kompresyjnych. W Pani sytuacji obrzęk jest niewielki i trwa krótko, więc jest duża szansa na jego całkowitą redukcję po kompleksowej terapii. Gdy uda się zredukować obrzęk, musi Pani kupić rękaw uciskowy i nosić go codziennie, aby nie dopuścić do rozwijania się obrzęku.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również