Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-03-25 08:53:35

Jakie są rokowania

Podczas operacji usunięcia zmiany BIRADS 4 okazało się, że cyt: W terenie zwyrodnienia włóknisto-torbielowatego sutka ognisko o charakterze carcinoma invasivum (NST) G1 (1+1+0), wielkość 0,5 cm usunięte w całości pT1a1 SMA /-/, ER /+/ w 5% jąder komórek raka (barwienie powtórzono 3x), PgR /+/ w 100% jąder komórek raka. Najmniejszy margines tkanek niezmienionych wokół guza wynosi 1 mm. Obecnie czeka mnie druga operacja oszczędzająca poszerzająca marginesy oraz biopsja węzła wartowniczego, a na koniec naświetlanie i obserwacja.
Pani doktor, proszę mi napisać czy mam szanse na 100% wyleczenie po radioterapii albo jakie mam szanse bo tyle się mówi w TV o wczesnym wykryciu raka i o tym że jest on 100% wyleczalny.
Czy można powiedzieć, że mój rak jest w tym właśnie w czesnym stadium rozwoju?
Czy dobrze zrobiłam nie zgadzając się na mastektomię piersi, bo lekarz powiedział mi, że w moim przypadku jest to bez sensu by osuwać pierś.

Odpowiedź:

Nowotwór istotnie rozpoznany został w bardzo wczesnym stopniu zaawansowania i wszystko dotychczas wygląda optymistycznie. Ostateczną odpowiedź na temat rokowania pozna Pani po uzyskaniu wyniku badania po drugiej operacji. Możliwe, że oprócz napromieniania zostanie zaproponowana hormonoterapia. Co do decyzji o zakresie operacji - nie mogę się wypowiadać nie znając wyników mammografii ani USG, ale uważam, że opiekujący się Panią koledzy na pewno rozważyli wszystkie okoliczności i zaproponowali rozwiązanie optymalne.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również