Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-03-31 21:45:55

Podwyższony poziom białych krwinek

Jestem po mastektomii piersi oraz wycięciu węzłów chłonnych. Tydzień temu otrzymałam 2 dawkę chemii wg. schematu TAC. Po tej chemii otrzymałam zastrzyk neulasta oraz tabletki Pabi-dexamethason (4 dni po 2x2 tabletki). Po tygodniu wykonałam badanie kontrolne morfologii i mam podwyższony wynik krwinek białych WBC - 14.4 ( norma 4.0 do 10.0 ). Nie czuję się abym miała jakąś infekcję, jedynie w dniu pobrania krwi do badania ramię po stronie amputowanej piersi było cieplejsze niż zwykle. Wykonałam automasaż i obecnie ciepłota ręki obniżyła się do normalnej.
Czy mam jakoś zareagować na na te krwinki białe?

Odpowiedź:

Nie ma potrzeby wykonywania badań krwi wcześniej, niż w przeddzień kolejnego kursu chemioterapii.
Chyba, że są do tego szczególne wskazania: gorączka i objawy infekcji. Wtedy warto oprócz leukocytozy (liczby białych krwinek) oznaczyć poziom CRP - białka świadczącego o infekcji bakteryjnej.
Gdyby podwyższona ciepłota ramienia po stronie operowanej powtórzyła się, dołączyłoby się bolesna zaczerwienienie to byłby powód do pilnej wizyty u swojego onkologa lub chirurga - konieczne byłoby wykluczenie zmian zakrzepowych w naczyniach krwionośnych.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również