Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2014-04-04 08:15:00

Lubuskie: szpitale wojewódzkie podpisały porozumienie ws. utworzenia ośrodka radioterapii

 Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. i dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze podpisali porozumienie o współpracy w zakresie utworzenia i funkcjonowania ośrodka radioterapii w gorzowskiej lecznicy.

Zarządzający lubuskimi lecznicami przekonywali, że współpraca między dwoma największymi szpitalami w województwie jest niezwykle istotna i niesie ze sobą wiele korzyści, także dla pacjentów.

- Chcemy, aby nasi lekarze mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w zaprzyjaźnionym szpitalu. Niebawem obie stolice regionu połączy ukończona trasa S3, będzie zatem łatwiej odbywać takie przygotowanie. Od dawna współpracujemy z zielonogórską lecznicą. Konflikty o inwestycje żyją w mediach, my jesteśmy zgodni, że zarówno pediatria na południu jak i radioterapia na północy są potrzebne pacjentom. Chcemy się konsultować w zakresie rodzaju i jakości świadczonych usług - podkreślał Piotr Dębicki, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze ma możliwość szkolenia w zakładzie radioterapii. Dyrekcja lecznicy deklaruje wsparcie także na etapie tworzenia ośrodka.

- Radioterapia w Gorzowie jest potrzebna. Co do tego nie ma wątpliwości. My służymy radą, szkoleniami na naszym sprzęcie oraz konsultacjami specjalistów. Możemy i chcemy pomóc na etapie projektowania inwestycji. Już teraz jest wiele kwestii, które należałoby uwzględnić, a wynika to z naszego doświadczenia - przekonywał Waldemar Taborski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Obie jednostki już teraz konsultują wiele spraw dotyczących rodzaju świadczonych usług.

- Bardzo zależy nam na kontakcie ze szpitalem w Gorzowie. Nasza lecznica również zyska na pełnym ośrodku radioterapii, który będzie tak blisko - przekonywała Róża Balicka-Poźniak, kierownik zakładu radioterapii z pododdziałem radioterapii Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. 


W ramach porozumienia szpitale mają też nawiązać współpracę na poziomie biura rejestru nowotworów w Gorzowie i centrum monitorowania chorób nowotworowych w Zielonej Górze. Na wybudowanie ośrodka radioterapii czekają pacjenci nie tylko z północy województwa lubuskiego, ale także z Barlinka, Choszczna, Dębna.  

 

źródło: Rynek Zdrowia

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...