Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-05 17:30:00

Krzyskie Amazonki świętowały 5-lecie

 W czwartek 20 marca 2014 r. w restauracji „Lubuska” w Krzyżu Wlkp., odbyło się spotkanie z okazji 5-lecia działalności Stowarzyszenia Krzyskie Towarzystwo „Amazonki”.

 

Krzyskie Amazonki świętowały 5-lecie

Krzyskie Amazonki świętowały 5-lecie

Prezes Krystyna Kulska serdecznie powitała zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele krzyskiego Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, nie zabrakło też zaprzyjaźnionych Amazonek z Lubasza. Następnie zebrani wysłuchali krótkiej historii jubilata.
Wszystko zaczęło się 18 lutego 2009 r., kiedy to na zebraniu założycielskim podjęto uchwałę o utworzeniu Stowarzyszenia. Wtedy też uchwalono statut i wybrano władze. 29 maja nastąpiła rejestracja w KSR, a 18 stycznia 2010 r. Stowarzyszenie otrzymało status organizacji pożytku publicznego. To z kolei wiązało się z prowadzeniem fachowej księgowości, a tego zadania bezinteresownie podjęła się Ewelina Michałowska. Od stycznia 2011 r. Amazonki mają swoją stronę internetową,dzięki wsparciu Pana Rafała Wiśniewskiego. Początkowo ich spotkania odbywały się, dzięki uprzejmości władz miasta, w holu MGOK i bibliotece, zaś od czerwca 2011 mają do dyspozycji lokal przy ul. Mickiewicza.
Panie uczestniczą w rehabilitacji psychofizycznej i zajęciach profilaktycznych pod kierunkiem Doroty Bołądź. Od września 2009 r. posiadają sprzęt do ćwiczeń, dzięki wsparciu ze strony Starostwa, dyrekcji krzyskiego Zespołu Szkół oraz samorządu gminy Drawsko. Od listopada 2009 roku mogą korzystać w gimnazjum z masaży limfatycznych prowadzonych przez fizjoterapeutę,Pana Adama Ignasiaka.
Amazonki organizowały kampanie dot. profilaktyki raka piersi i pozostałych chorób – w Krzyżu Wlkp. (dwukrotnie), Czarnkowie, Trzciance i Wieleniu a kolejna odbędzie się 20 maja b.r. w Drawsku,wspierane przez Państwowego Inspektora Sanitarnego – Panią Beatę Kościelską. Współorganizują lekcje profilaktyczne dla uczniów szkół średnich. W październiku 2013 r., wspólnie z Zespołem Szkół, przeprowadziły akcję prozdrowotną „Kocham Cię, życie”. Odwiedziły też Zespół Szkół w Drezdenku,(gdzie uczestniczyły w akcji prozdrowotnej) WTZ w Wieleniu i MOS w Białej. Nawiązały też współpracę z działającym w Lubaszu Stowarzyszeniem „Nadzieja”, skupiającym amazonki, osoby chore na raka, niepełnosprawne i ich rodziny.
Brały również udział w akcjach organizowanych przez organizacje pozarządowe na terenie Gminy Krzyż Wlkp.(Dożynki Gminne i Zostań Krzyskim Mikołajem”)
Działania krzyskich Amazonek,pokazują,że działają nie tylko dla siebie ale i dla innych....
Podczas czwartkowego spotkania, wszyscy, którzy w różny sposób wspierali dotychczas krzyskie Amazonki, otrzymali specjalne podziękowania. Nie zabrakło także toastu lampką szampana i urodzinowego tortu. Była to też znakomita okazja do wymiany wrażeń z minionych 5 lat, snucia wspomnień i planów na przyszłość. Goście natomiast nie szczędzili życzeń, gratulacji i ciepłych słów, wspierając je kwiatami i prezentami. Znakomitym uzupełnieniem stał się krótki występ zespołu wokalnego z Zespołu Szkół, działającego pod kierunkiem Małgorzaty Bratek oraz wystawa p.t.''RADOŚĆ ŻYCIA'',której autorką jest Pani Danuta Szymaś a także wystawa prac jednej z Amazonek,Pani Haliny Zydor.
  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Krystyna Kulska

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...