Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2014-04-08 11:03:05

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Chciałabym się wybrać do lekarza medycyny estetycznej na zabieg poprawiający wygląd twarzy - jeszcze się nie zdecydowałam dokładnie na który zabieg ale najprawdopodobniej albo ostrzykiwanie twarzy osoczem, bądź mezoterapię igłową czy np. jeszcze inny o którym nie wiem - trudno dokładnie napisać jaki zabieg będzie mi proponowany, ponieważ jestem przed konsultacją.
W 05/2012 miałam amputację piersi z jednoczasową rekostrukcją i następnie cykle chemioterapii 4xAC oraz 4xTaxol - od 07/2012 do 11/2012 razem 8 wlewów. Następnie 06/2013 miałam operację wymiany expandera na protezę stałą.
Z jakich zabiegów medycyny estetycznej mogę korzystać i czy w ogóle mogę korzystać?
Czy lepiej zaczekać do 5 lat i wtedy ewentualnie skorzystać z tych zabiegów?
Nadmienię, że miałam raka carcinoma Pageti oraz carcinoma intraductale bardzo rozsianego na całej piersi i był to rak niehormonozależny i Her2 dodatni +++, 2 guzy 1,5 cm oraz 3,5 cm bardzo agresywna postać comedo i receptory ujemne.
Nie wiem czy powinnam korzystać czy sobie darować tego typu zabiegi?
 

Odpowiedź:

Obawiam się, że nie ma wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (zwłaszcza zabiegów, o których nie jest Pani w stanie obecnie nic powiedzieć) u osób po przebytej chemioterapii i z rozpoznanymi nowotworami.
Zgodnie z zaleceniami specjalistów w dziedzinie fizykoterapii odradza się po przebytym leczeniu chorób nowotworowych korzystanie z zabiegów przy użyciu lasera i ultradźwięków, jak również substancjami naturalnymi takimi jak borowina (te ostatnie przez dwa lata od zakończenia leczenia).
Na pewno należy specjalistę medycyny estetycznej poinformować o przebytym leczeniu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-22 12:20:10

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...